Trendy w urządzaniu łazienki w 2018 roku

0
2188

Nowy rok to dobra okazja do zmian w życiu i w naszym domu. W dzisiejszych czasach łazienka służy nie tylko jako miejsce do zaspokajania potrzeb higienicznych, ale jest także miejscem relaksu i piękna, w którym chcemy czuć się komfortowo i świeżo. Zanim zaczniemy planować to, jak zmienimy naszą najbliższą przestrzeń, zastanówmy się, jakie propozycje przygotowali dla nas projektanci wnętrz w 2018 roku.

Liczy się przestrzeń, estetyka i swoboda

W tym sezonie kładziemy większy nacisk na powiększenie obszaru naszego relaksu. Jeśli możemy, powiększamy pustą przestrzeń łazienki, na przykład kosztem innego pokoju czy nieużywanej garderoby. W przeciwnym razie – w małej łazience – nie możemy w pełni wyeksponować pewnych elementów, takich jak chociażby modna podłoga z dużymi kaflami. Oprócz zapewnienia iluzji przestrzeni, duże płytki poprzez to, że są kładzione na styk, z mało widocznymi fugami, gromadzą mniej brudu. Przegródki w szufladach, szafkach i półkach są bardziej pożądane niż kiedykolwiek wcześniej i stanowią część przemyślanej łazienki. Ukrywanie drzwiczek meblowych poprzez gładkie wykończenie szafek jest również dobrą wskazówką do tego, aby stworzyć wrażenie jednolitej przestrzeni. Zainspirowani funkcjonalną architekturą, wybieramy modułowe meble o prostych kształtach i oszczędnie dekorujemy, np. dosłownie kilkoma pomysłowymi butelkami perfum. W dobrym tonie są też instalacje bez widocznych podstaw i nóżek. Wiele z nich odnajdziemy pod adresem https://strefalazienek.pl/197-szafki-z-umywalka.

Wykończone na wysoki połysk meble łazienkowe, beton i szkło – cechy nowoczesnej łazienki

W przypadku prysznica przewiduje się kilka opcji, ale coraz popularniejsze stają się otwarte prysznice zwłaszcza z systemem parowym, lustrzanym odbiciem czy odpływem liniowym itp. Pojawiają się niskie brodziki oraz zintegrowane półki, stanowiące miejsce na żel pod prysznic i mydło. Nowoczesny prysznic jest zawsze dobrym wyborem. Szczególnie dobrze sprawdza się ten ze szklanymi ścianami, które nadają mu minimalistyczny wygląd. Oprócz łatwości czyszczenia, rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić miejsce i dostosowuje się do wszystkich stylów dekoracyjnych. Jako uzupełnienie ceramiki preferowane są kamienie naturalne. Aby nie popaść w monotonię, warto zaopatrzyć się w elementy nadające sie do łatwej wymiany, takie jak kubki, mydelniczki czy ręczniki w wybranym kolorze.

Wiele nowoczesnych elementów wyposażenia znajdziemy na stronie https://strefalazienek.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ