Trend na siwe włosy – czy można zrobić w domu?

0
3064
Trend na siwe włosy - czy można zrobić w domu?

Połyskujące siwe włosy są bardzo twarzowe. Coraz więcej młodych dziewczyn decyduje się na zmianę koloru kosmyków na szare, ponieważ chcą podkreślić swoją niezależność. Zabieg koloryzacji można przeprowadzić w salonie fryzjerskim lub w domu.

Jak działają farby do włosów Loreal?

Na rynku kosmetycznym są dostępne farby i tonery do włosów, których można użyć w domu, aby zmienić wizerunek. Jeśli kobieta chce ukryć siwe kosmyki, warto skorzystać z farby Loreal. Zamaskują oznaki starości na głowie, a poza tym odżywią włosy oraz nadadzą im blask. Są stosunkowo trwałe (pierwsze odrosty pojawiają się w trzecim tygodniu od nałożenia kosmetyku). Farby do włosów Loreal są również dostępne w szarych odcieniach. Nadają kosmykom metaliczny połysk, który optycznie zwiększa ich objętość. Jeśli dziewczyna zauważy, że cebulki są osłabione, warto stosować również maseczki i odżywki, które wzmocnią strukturę włosa.

Komu pasują siwe włosy?

Siwe włosy pasują każdej kobiecie i mężczyźnie, ponieważ jest to naturalny etap starzenia się kosmyków. Jedna wybierając szarą farbę do włosów, warto dobrać odcień do karnacji i typu urody. Do drogerii można wybrać się z przyjaciółką, która doradzi najbardziej pasujący kolor podkreślający rysy twarzy. Przed pomalowaniem włosów trwałym koloryzatorem, można również sięgnąć po toner do włosów. Kolor zmyje się po kilku dniach (5-10 umyć), a kobieta zdecyduje, czy siwe włosy jej pasują.

Jak pokryć odrosty w domu?

Na farbach do włosów znajduje się informacja dotycząca trwałości koloru. Zazwyczaj barwa utrzymuje się na kosmykach do ośmiu tygodni (dwa miesiące), jednak odrosty mogą pojawiać się wcześniej (około trzeciego tygodnia). Jeśli dziewczyna myje głowę  codziennie lub co dwa dni, kolor będzie wypłukiwał się szybciej. Aby pokryć odrosty w domu, warto kupić w sklepie farbę oraz grzebyczek do dokładnego rozprowadzenia impregnatu. Następnie wymieszać składniki w miseczce lub pudełeczku i nałożyć na suche włosy. Farbowanie rozpoczyna się od skóry przy głowie. Zaś w kolejnym etapie malowane są końcówki. Siwa farba, tak jak koloryzatory w innych odcieniach (brązie, czerni, blondzie, rudości), pokrywa szare kosmyki. Jednak w tym wypadku nie trzeba się ich wstydzić, lecz dumnie pokazywać.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ