Trafione prezenty pod choinkę – co wybrać?

0
1337

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a mało kto znalazł już odpowiednie prezenty pod choinkę. Cóż, jak co roku takie sprawy spychane są na koniec, przez co większość podarunków jest nietrafiona i ląduje w koszu albo jest wystawiana na aukcjach do ponownej sprzedaży, a przecież nie o to chodzi. Owszem liczy się gest, ale nie ma się co oszukiwać, każdy czeka na tę chwilę, by móc rozpakować prezent licząc że się nie zawiedzie.

Poszukiwania prezentu- od czego zacząć?

Najlepiej od początku, czyli od zrobienia listy, dla kogo trzeba kupić prezent. By nie stać w długich kolejkach i co ważne by było jeszcze w czym wybierać zakupy świąteczne lepiej zacząć wcześniej, nawet początkiem grudnia, wtedy zyska się pewność, że czasu nie zabraknie i nikt nie będzie rozczarowany. Pozostanie tylko kwestia co kupić, by trafić w gust? Przy wyborze lepiej sugerować się gustem drugiej osoby bądź jej zainteresowaniami. Nowa książka kucharska dla mamy, zestaw kluczy dla taty czy perfumy Givenchy dla żony, czy dziewczyny na pewno będą trafione. Z prezentami dla dzieci raczej problemu nikt nie będzie miał, gdyż świat zabawek jest dziś ogromny i zawsze znajdzie się coś odpowiedniego do wieku. Święta to magiczny czas, który zasługuje, by celebrować go w odpowiedni sposób, dlatego nie warto iść na „łatwiznę” i zamiast prezentu ofiarować kopertę z pieniędzmi. To nie będzie w dobrym guście. Mając do obdarowania kilka osób, trzeba będzie szeroko otworzyć portfel, dlatego dobrze wcześniej ustalić granicę finansową, czyli ile można wydać, by nie zbankrutować. Perfumy Givenchy, zestawy kosmetyków czy oryginalne klocki dla dzieci kosztują dużo, jednak raz w roku można przecież pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Szybkie zakupy przez internet

Zostawiają zakupy świąteczne na ostatnią chwilę, można się rozczarować. Asortyment oferowany przez sklepy będzie już mocno przebrany, więc trudno będzie znaleźć coś sensownego. Szukanie prezentów w sklepach internetowych owszem będzie również dobrym pomysłem pod warunkiem, że zamówi się towar w odpowiednim czasie. Wzmożony ruch przedświąteczny panuje nie tylko w sklepach czy na ulicach, lecz również na poczcie i w firmach kurierskich, więc przesyłki mogą dotrzeć z dużym opóźnieniem, co oznaczać może, że pod choinką nie będzie nic. Szybkie zakupy online nie do końca są też bezpieczne, jeśli kupuje się w niesprawdzonych punktach. Często towar nie jest wysyłany mimo wcześniejszej wpłaty, bądź przychodzi zupełnie coś innego i powstaje konflikt, a czasu na wymianę już nie będzie. Niejednokrotnie paczki są też uszkodzone a ich zawartość zniszczona.

Nietrafiony prezent- i co dalej?

Bardzo często zdarza się, że prezent nie przypada do gustu i powstaje problem. By nie sprawiać przykrości, zostaje przyjęty, lecz trafia na dno szafy albo do kosza, dlatego warto podpytać czy na pewno obdarowana osoba jest zadowolona, a jeśli da do zrozumienia, że oczekiwała czegoś innego, zawsze jest wyjście z sytuacji. Kupując w internecie perfumy Givenchy, kosmetyki czy odzież zawsze można je zwrócić bez podawania przyczyny. Konsument ma na to 14 dni. Należy jednak pamiętać by były w nienaruszonym stanie, inaczej zwrot nie zostanie uwzględniony. W sklepach stacjonarnych ciężko jest zwrócić towar, sprzedawcy nie chcą zwracać pieniędzy, gdyż jest to strata dla sklepu, ale zawsze można wymienić go na coś innego i tutaj żaden sklep nie powinien robić trudności. Chcąc zyskać pewność, że w końcu trafi się w gust, można wziąć obdarowaną osobę na zakupy, by mogła sama wybrać prezent, który wywoła uśmiech na jej twarzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ