Torebki skórzane – eleganckie uzupełnienie Twojej kreacji!

0
777
Torebki skórzane

Jeśli chodzi o modę, to można śmiało powiedzieć, że ile kobiet – tyle stylów. Już nawet nie chodzi o zatrzęsienie sklepów z odzieżą, ilość możliwych do dobrania dodatków, czy tempo powstawania nowych trendów. Dziś bowiem, dzięki zastosowaniu filozofii slow fashion, czy stworzeniu szafy kapsułowej możliwe jest układania ciekawych stylizacji z bardzo ograniczonej garderoby.

Niezależnie jednak od tego, jak kobieta chce siebie wyrazić, jedno pozostaje niezmienne – torebki pozostają elementem, który wszystko idealnie uzupełnia. Podkreślają styl, charakter, mogą powiedzieć naprawdę sporo o osobie, która je nosi. Zwłaszcza jeśli są to dobrej jakości torebki skórzane.

Damskie torby skórzane – dodatek, który musi pasować

Z przymrużeniem oka można stwierdzić, że tylko mężczyznę może zdziwić fakt, że kobieta posiada kilka (albo nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt) torebek. Mało tego – zdarza się, że panowie twierdzą, iż są one do siebie na tyle podobne, że spokojnie można zmniejszyć ich liczbę o połowę i nie byłoby żadnej różnicy. Choć oczywiście umiar zawsze jest wskazany, to nieporozumienia te wynikają z nieznajomości podstawowego prawa modowego dotyczącego doboru dodatków.

Bez względu na to, czy mówimy o klasycznych torebkach skórzanych, czy np. teczkach ze skóry, każdy model posiada swoją charakterystykę. Jest mniej lub bardziej pakowny, formalny, pasuje do innego typu ubioru. A przecież jeszcze musimy brać pod uwagę konkretny fason czy kolor! Z tego powodu absolutnym minimum w każdej damskiej garderobie jest kilka podstawowych rodzajów torebek (damska torba miejska, uniwersalna torebka na ramię, shopperka, mała torebka wizytowa, kopertówka, ewentualnie biznesowa teczka ze skóry) w klasycznym, neutralnym kolorze. A że nie do każdej stylizacji pasuje najbardziej uniwersalna czerń, to i liczba torebek musi się zwiększyć.

Damskie torby na każdą okazję

A jeśli już o torebkach skórzanych damskich mowa, to warto w tym miejscu nieco się zatrzymać i powiedzieć coś o ich przeznaczeniu. Nie każda będzie bowiem pasowała na każdą okazję.

Wiele na ten temat często mówi nazwa zwyczajowa torby. Dla przykładu wspomniane wyżej shopperki to świetna opcja na zakupy – bardzo pojemne (z dodatkowo rozszerzanymi bokami), łatwe w otwieraniu, ale też często noszone otwarte. Zazwyczaj przewieszone na ramieniu są bardzo wygodne – nawet jeśli musimy przenieść kilka kilogramów. Jeśli chodzi o wygodę i pojemność, to na co dzień sprawdzą się też damskie torby typu worek (tak, tu też nazwa sporo mówi o designie) lub nieco bardziej eleganckie torby miejskie.

Natomiast jeśli już o elegancji mowa, to damska torebka skórzana może być też bardzo gustownym uzupełnieniem nieco bardziej oficjalnych stylizacji. Ogólna zasada mówi, że im torebka mniejsza i o smuklejszym kształcie, to tym bardziej elegancka. Zwieńczeniem tego są niewielkie torebki wieczorowe i kopertówki. Wyjątkiem od tej reguły może być natomiast zyskująca w ostatnich latach na popularności torebka-portfel.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ