Tonery do włosów – dla piękna twojej fryzury

0
1471
Tonery do włosów – dla piękna twojej fryzury

Koloryzacja włosów to czynność wykonywana regularnie przez wielu spośród nas. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni korzystają z różnych dostępnych sposobów, aby nadać swoim włosom upragnioną barwę. Koloryzujemy włosy z takich powodów jak chęć ukrycia postępującej siwizny, chęć odmłodzenia własnego wyglądu lub pragnienie jego zmiany w inny sposób. W tym celu najczęściej korzystamy ze specjalnych farb, szamponów koloryzujących lub henny.

Niekiedy także korzystamy z tonerów – półtrwałych produktów fryzjerskich, przeznaczonych do stosunkowo częstego korzystania. Specyfiką tonerów do włosów jest fakt, że nadają naszym włosom wybrany kolor na krótszy okres niż ma to miejsce w przypadku stosowania farb. Zazwyczaj, tonery utrzymuję się na włosach przez kilkanaście kolejnych myć, choć czas ten może różnić się w zależności od producenta konkretnego produktu i naszych indywidualnych predyspozycji. Ponadto, tonery stosuje się także w celu rozjaśnienia ufarbowanych na jasny kolor włosów – pozwalają na uzyskanie wyjątkowo czystych odcieni bieli – od platyny aż po siwy blond.

Jak działają tonery do włosów?

Tonery do włosów występują w wielu różnych wersjach kolorystycznych, od barw ciemnych, przez naturalne brązy, aż po wszystkie niestandardowe barwy i odcienie. Tonery utrzymują się na włosach przez stosunkowo krótki okres. Wynika to z faktu, że pokrywają one powierzchnię włosa, nie wnikając w głąb jego struktury. Z tego powodu, stosowanie tonerów nie stanowi obciążenia dla naszych włosów, lecz wywołuje rezultat odwrotny – wpływa na nie kojąca i ochronnie.

Przed przystąpieniem do koloryzacji włosów za pomocą tonerów, warto najpierw wykonać test alergiczny, dzięki któremu rozpoznamy potencjalne uczulenie lub nadwrażliwość na któryś z jego składników. W tym celu należy wymieszać niewielką ilość tonera z deweloperem, a następnie nanieść na powierzchnię skóry przedramienia. Jeśli w ciągu 24 godzin po aplikacji nie wystąpi żadna skórna reakcja alergiczna, oznacza to, że możemy przystąpić do farbowania włosów.

Zazwyczaj, przed nałożeniem, toner miesza się z aktywatorem. W przypadku większości dostępnych produktów nie ma możliwości wcześniejszego połączenia tych substancji, z uwagi na przebieg reakcji chemicznych, które mogłyby doprowadzić do zniszczenia opakowania. Jeśli korzystamy z tonerów gotowych, nie musimy dodawać do nich żadnych substancji.

Toner nakładamy na włosy na całej ich długości oraz powierzchni. Specjaliści zalecają, aby co kilka minut kontrolować kolor włosów. Jeśli włosy nie osiągnęły jeszcze pożądanej barwy, należy przytrzymać toner przez kilka lub kilkanaście kolejnych minut.

Warto dodać, że tonerów do włosów używa się zazwyczaj po ich rozjaśnieniu. W przypadku ich nakładania na włosy o ciemnej barwie upragniony efekt kolorystyczny może być niewidoczny.

Profryzjer.pl – dostawca tonerów do włosów

Osobom poszukującym sprawdzonych i bezpiecznych tonerów do włosów, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Profryzjer.pl, specjalizującego się w asortymencie kosmetycznym i fryzjerskim. Wśród dostępnych produktów znajdują się tonery marki Prestige (profryzjer.pl/tonery-do-wlosow-prestige), stanowiące nowość na polskim rynku produktów przeznaczonych do koloryzacji włosów. 

Specyfika tej linii tonerów tkwi w ich składzie chemicznym, wzbogaconym o witaminy, wyciąg z pokrzywy, oliwę z oliwek, olejek rycynowy oraz olejek macadamia. Ponadto, tonerów Prestige nie trzeba mieszać z innymi płynami – nadają się do natychmiastowego nakładania na włosy. Warto podkreślić, że dzięki naturalnym składnikom, tonery Prestige są przeznaczone do stosowania także w przypadku kobiet w ciąży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ