Strój pielęgniarski wcale nie musi być nudny – zobacz nowe propozycje odzieży ochronnej

0
1801
Strój pielęgniarski

Wielu osobom pielęgniarki kojarzą się kobietami w białych fartuchach i czepkach. Taki obraz pielęgniarek powoli odchodzi do lamusa. Obecnie coraz więcej pracownic stawia na funkcjonalne ubrania do pracy, które składają się z różnych części garderoby. W tym wszystkim najważniejsza jest wygoda pozwalająca na skupienie się na obowiązkach pracowniczych. W co może się ubrać współczesna pielęgniarka?

  1. Jak do tej pory wyglądał strój pielęgniarski?
  2. Kolorowe koszulki polo dla pielęgniarek

Jak do tej pory wyglądał strój pielęgniarki?

Strój pielęgniarski bardzo zmienił się przez ostatnie lata. W dawnych wiekach rolę opiekunek osób chorych pełniły siostry zakonne. Dlatego punktem wyjściowym dla stworzenia pielęgniarskiego uniformu stały się długie suknie, fartuszki oraz chusty bądź czepki na głowie. W XVII wieku w Londynie, szkole pielęgniarskiej, przyszłe pielęgniarki zobowiązane były do noszenia brązowej, długiej sukni oraz białego fartuszka. Oprócz tego w zestawie były jeszcze bardzo mocno wykrochmalone czepki. Przez wieki strój pielęgniarek nie zmieniał się za bardzo. W Polsce uniformy zostały po raz pierwszy wprowadzone w XX wieku. Nie różniły się one zbytnio od wyżej opisanych uniformów. Bardzo ważnym elementem stroju pielęgniarek był czepek. Miał on za zadanie podtrzymać włosy. Dlaczego przez ostatnie dziesięciolecia wprowadzono zmiany?

Główne zadanie odzieży medycznej to ochrona między innymi przed bakteriami. Rozwój technologiczny wpłyną również na produkcję odzieży ochronnej. Zmieniły się również zasady BHP. Bardzo ważne w przypadku odzieży do profesji medycznych są wygoda i funkcjonalność. Długie i ciężkie suknie nie zdawały egzaminu podczas wielogodzinnych dyżurów. Dlatego dzisiaj strój pielęgniarki wygląda trochę inaczej niż jeszcze 20 lat temu.

Kolorowe koszulki polo dla pielęgniarek

Koszulki polo do pielęgniarek
Koszulki polo do pielęgniarek

Obecnie mundurek pielęgniarski musi spełniać wszystkie zasady BHP. Nie ma przy tym ograniczeń, co do korzystania z różnych typów ubrań. Panie pracujące w szpitalach, ośrodkach zdrowia czy hospicjach mogą nosić na przykład koszulki polo damskie. Coraz częściej odchodzi się również od bieli. Koszulki polo dla pielęgniarek można dostać w wielu różnych kolorach. Cała gama barw i odcieni dostępna jest na blogu Webino.pl. Kolorowe koszulki polo dla pielęgniarek mają być przede wszystkim wygodne. Długie godziny spędzone na dyżurze podczas ciężkiej pracy są bardzo wymagające. Dlatego warto wyeliminować wszystkie elementy, które mogą dodatkowo przeszkadzać oraz rozpraszać. Pielęgniarki mają obecnie do wyboru także spodnie, bluzy medyczne, żakiety czy spódnice.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ