Spodnie sportowe dla chłopca – kilka porad przed zakupem

0
904
Spodnie sportowe dla chłopca

Spodnie sportowe, nazywane potocznie dresami, to jeden z najczęściej i najchętniej stosowanych rodzajów spodni w ogóle. Nie powinno to budzić naszego zdziwienia – dresy są niezwykle wygodne zarówno w czasie przemieszczania się, czy ćwiczenia, jak i podczas popołudniowego leniuchowania. Po dresy sięgają osoby w różnym wieku o różnym stylu życia. Ze względu na komfort ich użytkowania, dresy są często stosowane przez najmłodszych – młodzież, dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Jeśli zastanawiasz się nad możliwością zakupu dresów dla swojej pociechy – ten poradnik jest dla ciebie. Dowiesz się z niego, po czym rozpoznać dresy dobrej jakości, jakie rodzaje tych spodni możesz znaleźć oraz na jakie parametry warto zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Spodnie dresowe dla chłopca – jak się do tego zabrać?

Rozmiar spodni dresowych to pierwsze istotne kryterium. Oczywiście, rozmiar jest podawany przez producenta na metce i najczęściej określa on długość oraz szerokość spodni w pasie. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na szerokość. O ile odrobinę za długie spodnie nie będą wielkim problemem (wszak dzieci wciąż rosną) to nadmiernie szerokie mogą po prostu spadać z bioder. Dlatego, warto zwrócić uwagę na kolejny istotny parametr, którym jest ściągacz.

Ściągacz powinien znajdować się zarówno w pasie spodni, jak i przy jego nogawkach. Obecność ściągacza jest niezwykle istotna – stabilizuje on ułożenie spodni oraz zabezpiecza organizm dziecka przed utratą ciepła. Ściągacze mogą mieć różną formę – mogą być wykonane z dzianiny, mieć formę sznurkowaną lub jeszcze inną.

Spodnie dresowe a używane materiały – po jaki warto sięgnąć?

Spodnie dresowe mogą zostać wykonane z rozmaitych materiałów. Wśród tych naturalnych, najczęściej stosowanym jest bawełna. Dodatkowo stosuje się różne wersje materiałów syntetycznych, niekiedy wymieszane z bawełną – takie jak poliester, elastan, czy poliamid.

Spodnie ortalionowe to zbiorcza nazwa na dresy wykonane z materiałów sztucznych. Są to ubrania niezwykle lekkie, przyjemne w dotyku, jak i w czasie noszenia, a ponadto wygodne. Świetnie nadają się do wykonywania aktywności fizycznej, na przykład na czas treningu. Spodnie bawełniane wypadają pod tym względem nieco słabiej. Co prawda, nadają się do codziennego użytku, ale jeśli nasza pociecha jest małym sportowcem, na przykład piłkarzem, to spodnie dresowe mogą nie najlepiej sprawdzać się w czasie intensywnych treningów.

Spodnie welurowe to drugi chętnie wybierany typ dresów. Są grubsze niż spodnie ortalionowe, bardzo miękkie i przyjemne w kontakcie z ciałem. Ponadto, są to spodnie bardzo ciepłe – dlatego świetnie sprawdzają się w domu w okresie niskich temperatur.

O specyfice dresów chłopięcych

O czym jeszcze warto pamiętać, kupując spodnie dresowe dla naszej pociechy? Przede wszystkim warto zainwestować w spodnie w ciemnych kolorach lub te pokryte rozmaitymi motywami graficznymi. W pierwszym przypadku spodnie będą lepiej kamuflować potencjalne zabrudzenia, pojawiające się w czasie dziecięcych zabaw. W drugim przypadku – spodnie mogą spełniać kryteria estetyczne naszej pociechy, co będzie dodatkową zachętą do ich ubrania. Spodnie takie znajdziesz między innymi w ofercie: tuszyte.pl. Warto wówczas wybierać spodnie w zestawie z bluzą. Istotne jest także to, że spodnie dla chłopca powinny posiadać wystarczająco duże kieszenie. Dziecko będzie mogło nosić w nich wszystkie potrzebne drobiazgi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ