Shisha dla osób niepalących

0
1352
Shisha dla osób niepalących

Dla osób, które odstawiły papierosy, wolne od nikotyny kamienie do shishy będą dobrą okazją do zapalenia fajki wodnej bez ryzyka ponownego uzależnienia od tytoniu. Dzięki nim osoby zwyczajowo niepalące oraz te, które rzuciły palenie, mogą zaciągnąć się aromatycznym dymkiem na bazie owocowej melasy. Powstający podczas palenia dym jest mniej drażniący niż dym tytoniowy, a jego słodki, owocowy smak, może przypaść do gustu wielu niepalącym osobom.

Czym są kamienie do shishy?

To zamiennik dla klasycznego tytoniu, który po podgrzaniu emituje przyjemne, owocowe aromaty. Powstający dym nie jest jednak tradycyjnym dymem tytoniowym, a jedynie rodzajem pary wodnej z dodatkiem zapachów uwięzionych w melasie, którą nasączono kamyczki do fajki wodnej. Same kamienie to rodzaj dość drobno skruszonej skały wulkanicznej o niezwykle porowatej strukturze. Dzięki temu z łatwością chłoną płynną melasę, czyli rodzaj mieszanki gliceryny i aromatów smakowych. Podczas palenia fajki dochodzi do stopniowego rozpuszczania melasy, która uwalnia zawarte w niej nuty zapachowe. Same kamienie do shishy nie zmieniają swojego stanu i zwykle można wykorzystać je ponownie. Wystarczy je umyć i ponownie nasączyć preferowanym rodzajem melasy.

Jak używać kamieni?

To produkt wielokrotnego zastosowania, który po dokładnym umyciu ciepłą wodą można ponownie nasączyć smakowym syropem glicerynowym. Sposób użycia produktu w zasadniczy sposób nie różni się od tego, jak używa się tradycyjnego tytoniu. Po wyborze odpowiedniego rodzaju kamieni do fajki wodnej nabijamy nimi cybuch i zakrywamy go folią aluminiową, w której robimy małe dziurki. Na wierzch folii nakładamy rozpalone węgielki. Pod wpływem temperatury zastygła w kamieniach melasa zaczyna powoli się rozpuszczać, uwalniając przyjemny, najczęściej owocowy aromat. Aromat miesza się z parą wodną i wyglądem zaczyna przypominać tradycyjny dym tytoniowy. W rzeczywistości jest on jednak wolny od substancji smolistych i nikotyny. Stanowi jedynie mieszankę bezwonnej pary wodnej i lotnych substancji zapachowych. Kamienie do shishy mogą być używane wielokrotnie, ale z uwagi na ich przystępną cenę, po każdym paleniu możesz wymienić je na nowe.

Jeśli nie lubisz zapachu tytoniu, rzucasz palenie lub nie chcesz ponownie uzależnić się od nikotyny, aromatyzowane kamienie do shishy będą doskonałą alternatywą dla beznikotynowych elektronicznych papierosów czy innych produktów zastępczych. Dzięki kamieniom z fajki wodnej może skorzystać praktycznie każda osoba, również osoby niepalące, które chcą w bezpieczny sposób przekonać się, jak działa shisha i skąd wzięła się tak duża jej popularność.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ