Samodzielna księgowość online

0
780
Program do fakturowania

Zastanawiałeś/aś się kiedyś czym jest samodzielna księgowość online? Nawet jeżeli nie, to informacje o tym zagadnieniu mogą pomóc ci w rozwoju swojej formy, a nawet w codziennym życiu! Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podstawowych informacji. Zapraszam do zapoznania się z nimi!

Księgowość online, jak nietrudno się domyślić, nie różni się mocno od tradycyjnej księgowości. Polega na rejestracji w ujęciu pieniężnym, a niekiedy w ujęciu ilościowym, odpowiednio udokumentowanych zdarzeń gospodarczych, które powodują zmiany w majątku jednostki gospodarującej i źródłach jego pochodzenia. Każdy przedsiębiorca, czyli osoba fizyczna lub prawna prowadząca działalność gospodarczą, jest zobowiązany do prowadzenia księgowości, czy się to mu podoba, czy nie. A czym jest działalność gospodarcza? Jest zorganizowana działalność prowadzona pod własną firmą, czyli oznaczeniem indywidualizującym przedsiębiorcę, w charakterze ciągłym i zarobkowym. Firma powinna odróżniać się od innych firm tak, aby nie wprowadzać w błąd. Zasady prawa firmowego podlegają specjalnej ochronie z artykułu czterdzieści trzy indeks dziesięć kodeksu cywilnego.

Jeżeli nie prowadzisz żadnej spółki lub jesteś wspólnikiem spółki cywilnej czy jawnej, to możesz prowadzić księgowość w sposób uproszczony. W przypadku innych spółek osobowych jak: spółka partnerska, komandytowa, czy komandytowa akcyjna, będziesz musiał prowadzić pełną księgowość. To samo tyczy się oczywiście również spółek kapitałowych, czyli spółki z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółki akcyjnej. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo ograniczona odpowiedzialność wspólników i akcjonariuszy. W przypadku spółek osobowych wspólnicy odpowiadają całym swoim majątkiem.

Księgowość online

Program do fakturowania

Wersja online pozwala na uproszczenie tego procesu. W czasach kiedy wszystko można załatwić w internecie i do wszystkiego znajdziemy aplikację, nie mogło zabraknąć zdalnej wersji także tej dziedziny życia. Do rozpoczęcia prowadzenia księgowości online przyda nam się program do fakturowania. Ważne jest, aby wybrać ten, który najbardziej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Samo prowadzenie księgowości jest już na tyle nieprzyjemnym obowiązkiem, że aplikacja nie powinna nam tego utrudniać jeszcze bardziej. Na rynku dostępnych jest wiele różnych programów: Faktura.pl, taaxeon, intaxo, taxo. Jak łatwo zauważyć, wiele z nich zawiera słówko ,,tax”. Jak zapewne wiesz, jest to pochodzące z języka angielskiego słowo oznaczające ,,podatek”.

Mam nadzieję, że wiesz już trochę więcej o tym, czym jest samodzielna księgowość online i wiesz jak wybrać program do fakturowania. Po więcej informacji zajrzyj na stronę: księgowość online wFirma.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ