Rolety Słupsk – jakie wybrać?

0
725
Rolety Słupsk

Rolety wewnętrzne cieszą się ogromną popularnością. Są idealnym wyborem w przypadku, gdy nie chcemy zagracać przestrzeni dużymi, ciężkimi zasłonami. Ponadto wyglądają elegancko, są funkcjonalne. Z pewnością zbierają również mniej kurzu. Mnogość rodzajów i kolorów sprawia, że z pewnością dopasuje się je do każdego wnętrza. Są idealnym rozwiązaniem także w przypadku okien dachowych, ale także dużych okien balkonowych.

Rolety dzień noc oraz zaciemniające

Jeśli wybór padnie na zaciemniające rolety to musimy wiedzieć, że są one wykonane z podgumowanego materiału i gwarantują 100% zaciemnienia pomieszczenia. Można zablokować światło bez względu na porę dnia, co może być istotne na poddaszach, w których często temperatura jest wysoka. Jeśli śpimy za dnia bądź mamy sypialnię od strony południowej to taka opcja również będzie idealna. Sprawdzi się również w pokoju dziecięcym. Jeśli chodzi o rolety dzień noc to są one wykonane z nachodzących na siebie poziomo pasów, transparentnych. Dzięki takiej budowie mamy możliwość precyzyjnego wyregulowania ilości światła, jakie wpada do pomieszczenia. 

Ponadczasowe plisy

Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można nimi zasłonić dowolny fragment okna od góry bądź od dołu. Dzięki temu, że są stylowe idealnie dopasują się do każdego typu wnętrza, dodadzą mu także lekkości i charakteru. Wiele osób myli je z żaluzjami, jednak to co innego. Jeśli chcemy wyszukać tego typu plisy w swojej miejscowości to wystarczy wpisać odpowiednie hasło np. rolety Słupsk

Rolety rzymskie, drewniane żaluzje

Są one mniej popularnymi rozwiązaniami, ale równie estetyczne i eleganckie. Jedynie alergicy muszą uważać, ponieważ na materiałowych rzymskich zbiera się kurz. Natomiast jeśli jest się fanem skandynawskiego stylu to bez wątpienia żaluzje drewniane będą doskonałą opcją. Sprawdzą się one także w industrialnych wnętrzach. 

Odpowiednie czyszczenie rolet

W zależności od wyboru – jedne czyści się łatwiej, inne ciężej. Niewątpliwie jednak właściwy sposób czyszczenia rolet w zależności od ich rodzaju ma kluczowe znaczenie i pozwoli na cieszenie się z ich wyglądu i działania przez długi czas. Przykładowo rolety przyciemniające nie powinny być prane na mokro, jedynie przetarte szmatką i pozostawione do wyschnięcia. Plisy należy prać w rękach z dodatkiem łagodnego płynu do prania. Żaluzje natomiast należy przetrzeć szmatką bez dodatku żadnego detergentu w ogóle. Jeśli mamy wątpliwości jak czyścić rolety to najlepiej nie używać żadnych płynów, a jedynie czystej wody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ