Program CAD 2D dla studentów?

0
1621
Program CAD 2D dla studentów?

AutoCAD wersja edukacyjna to rozwiązanie przeznaczone dla studentów, którzy mogą wypróbować bezpłatnie program CAD w okresie studiów. Podobną politykę wprowadził GstarCAD, popularny zamiennik AutoCADa. Taka możliwość jest chętnie wykorzystywana przez studentów, a także nauczycieli akademickich. Program CAD dla uczelni jest w pełni funkcjonalny i bezpłatny. Stanowi dobrą okazję do poznania narzędzi, które po ukończeniu studiów są już odpłatne. Podobne zasady ma autocad wersja edukacyjna.

Program CAD w wersji dla studentów jest doskonałym rozwiązaniem, bo pozwala przyszłym projektantom poznać pełną funkcjonalność narzędzi, które będą wykorzystywać w przyszłości w swojej pracy. AutoCAD wersja edukacyjna jest popularna na uczelniach, ale korzystne jest porównanie jej z innymi rozwiązaniami. Program CAD to podstawowe narzędzie projektanta, dlatego jego wybór jest ważny. O ile  autocad wersja edukacyjna jest bezpłatna, o tyle jego normalne, komercyjne wersje są już płatne. Co więcej, obecna polityka licencyjna Autodesku narzuca regularne, wysokie płatności. Dlatego często po studiach pojawiają się pytania, jaki zamiennik Autocada wybrać. Program CAD musi być wygodny dla użytkownika i dopasowany do jego potrzeb. Im więcej jest czasu na bezpłatne testy (jak w przypadku autocad wersja edukacyjna), tym lepiej dla projektanta.

Z drugiej strony zamiennik AutoCADa to popularne zjawisko w firmach. Absolwenci uczelni technicznych powinni orientować się w różnych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Popularny (nie tylko w Polsce) zamiennik AutoCADa to np. wspomniany już GstarCAD. To, co go odróżnia od innych, podobnych rozwiązań to wysoka jakość i niska cena. Ułatwieniem jest jego intuicyjny interfejs. Nie zmienia to jednak faktu, że warto go przetestować i poznać pełną funkcjonalność. Ten zamiennik AutoCADa ma bardzo bogatą funkcjonalność. GstarCAD jest szybki i wydajny. Można wykorzystywać go nawet w zaawansowanych projektach. Między innymi właśnie dlatego jest tak bardzo ceniony przez użytkowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ