Poznaj wiertarko-wkrętarki z akumulatorem!

0
1492
Poznaj wiertarko-wkrętarki z akumulatorem!

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe – zwane także bezprzewodowymi cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno profesjonalnych fachowców, jak i pasjonatów majsterkowania. Stosowanie tego rodzaju urządzeń pozwala w błyskawicznym czasie wykonać większość prac. Ponadto korzystanie z bezprzewodowych wiertarko-wkrętarek czyni pracę bardziej wydajną oraz skuteczniejszą. Zastosowanie niewielkiego, ale niezwykle wydajnego akumulatora pozwala także na zaoszczędzenie energii – czynności stają się bardziej bezpieczne oraz komfortowe. Z racji szerokiego zastosowania tytułowego urządzenia współczesne wiertarko-wkrętarki należą do grupy urządzeń wielofunkcyjnych. Wysokiej jakosci wiertarko-wkrętarki znajdziesz w sklepie EBMiA.plhttps://www.ebmia.pl/wiertarki-wiertarkowkretarki-c-1805_4698_4739_4742.html

Podstawowe kryteria dotyczące wyboru tego rodzaju narzędzi oscylują przede wszystkim wokół ceny, marki oraz zastosowania. Wpływ na wszelkie te czynniki mają rzecz jasna parametry. Duże znaczenie przy wyborze ma również wspomniana cena – najtańsze wiertarko-wkrętarki akumulatorowe dostępne są na rynku już od 150zł – te profesjonale to z kolei koszt rzędu 2000zł. W przypadku warsztatów domowych z całą pewnością dobrym wyborem okaże się urządzenie uniwersalne, którego cena nie przyprawia o negatywny zawrót głowy. Profesjonaliści powinni liczyć się ze znacznie większą inwestycją.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wiertarko-wkrętarki?

Pomimo licznych podobieństw w wyglądzie tytułowych narzędzi kluczowym aspektem w procesie zakupowym pozostaje bateria, a mówiąc ściślej – jej parametry. Producenci profesjonalnego sprzętu zalecają stosowanie wkrętarek o mocy 12V – warto podkreślić, że moc urządzenia nie wpływa na czas jego pracy, innymi słowy – nie dotyczy pojemności akumulatora. Ową pojemność podaje się najczęściej w amperach, bądź amperogodzinach – np. 1.3AH. Nie sposób nie zauważyć, iż bateria o niskim poziomie pojemności kosztuje znacznie mniej, a tym samym stosowana jest zazwyczaj okazjonalnie. W przypadku profesjonalnych urządzeń mamy do czynienia z dużą pojemnością – wówczas praca wkrętarki może oscylować nawet do 10H bez procesu ładowania.

W takim przypadków krótszy jest również sam proces ładowania, wystarczy bowiem około 15min. Na koniec warto podkreślić, iż wpływ na wybór mają także funkcje dodatkowe oraz inne wartości. Zaliczamy do nich m.in. możliwość płynnej regulacji prędkości, obrotów, biegów, siły oraz funkcję udaru dostępną w nieco większych modelach. Do czołowych producentów akumulatorowych wiertarko-wkrętarek wielofunkcyjnych zaliczamy marki takie jak HITACHI, MAKITA, DEWALT.

Sklepm EBMiA.pl oprócz wiertarko-wkrętarek oferuje wiertarki udarowe, wiertarki stołowe bądź wiertarki bez udaru pod adresem: https://www.ebmia.pl/elektronarzedzia-wiertarki-c-1805_4698_4739.html

Sklep EBMiA.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ