Blogujemy i zarabiamy

0
410630
Blogujemy i zarabiamy

W dzisiejszych czasach na pewno każdy z nas słyszał o influencerach, czyli o osobach pracujących i działających głównie w mediach społecznościowych, i poprzez pokazywane przez siebie treści wpływających na decyzje innych ludzi. Jeszcze kilka lat temu praca tego typu nie istniała na rynku pracy, ale wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, Internetu, portali społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy Twitter pojawił się zawód influencera.
Co ciekawe, zarabianie na blogowaniu do dla takich osób główne źródło dochodu i utrzymania się. Czy przyszłoby nam do głowy, że za kilka lat ktoś piszący krótkie teksty na wymyślone przez siebie tematy lub wrzucający do sieci własne zdjęcia w różnych ubraniach, bądź zdjęcia i filmiki z imprez czy wyjazdów będzie w stanie zarabiać naprawdę duże pieniądze pozwalające na utrzymanie się w dużym mieście bez dodatkowych źródeł dochodu?
O tym, jak zarabiać na blogu powstają nawet specjalne książki i filmy. Osoby zapatrzone w swoich internetowych idoli chciałyby tak jak oni wyjeżdżać na sponsorowane wycieczki, otrzymywać paczki od setek firm z darmowymi produktami, być zapraszanymi na wiele przyjęć i pokazów. Ten świat kusi i przyciąga, wydaje się być lekkim, łatwym i przyjemnym,a wręcz nieskończoną zabawą. Czy tak jest w rzeczywistości?
Zarabianie na blogu wymaga oczywiście dużej systematyczności i poważnego podejścia do wykonywanej przez siebie pracy. Bo wbrew pozorom jest to również praca. Jeśli dany bloger chce zaistnieć w środowisku, dać się poznać, tworzyć treści trafiające do szerokiej grupy, to powinien znaleźć na siebie pomysł. Osoby piszące bez ładu i składu o wszystkim na raz nie są chętnie czytane. Nie wiadomo do kogo ma trafić ich blog i treści na nim prezentowane.
Jeśli więc w naszej głowie świat pomysł o założeniu własnego bloga nie projektujmy sobie najpierw rzeczywistości wypełnionej bogactwem, imprezami i darmowymi prezentami, a skupmy się na wypracowaniu własnego stylu, na przekazaniu szczerych treści i wiedzy, jaką mamy w danym temacie.

www.bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ