Płać z Orange – poznaj zalety płatności przez operatora

0
2032
Płać z Orange – poznaj zalety płatności przez operatora

Płatne aplikacje, subskrypcje usług elektronicznych, opłata za bilety komunikacji publicznej czy parkomat – za to wszystko można zapłacić dzięki Płać z Orange. To niezwykle wygodna usługa, która pozwala odłożyć płatność w czasie, a przy tym jest bezpieczna, bo nie wymaga podania danych karty płatniczej. Korzystać z niej mogą zarówno abonenci z umową, jak i na kartę. Jakie są zalety i jakie możliwości oferuje Płać z Orange?

Jak działa płatność przez operatora w Orange?

Dzięki Płać z Orange możliwa jest opłata za aplikacje, usługi i subskrypcje elektroniczne za pośrednictwem operatora. W przypadku posiadaczy abonamentu należna kwota doliczana jest do comiesięcznego rachunku za abonament i razem z rachunkiem należy ją uregulować. W przypadku użytkowników telefonu na kartę – środki ściągane są bezpośrednio z konta.

Z usługi mogą korzystać m.in. posiadacze telefonów z systemem operacyjnym Android. W sklepie Google Play osoby z abonamentem komórkowym przy pierwszym logowaniu mogą wybrać preferowany sposób płatności i wskazać płatność przez operatora. Następnie, w ustawieniach konta, można dodać nową metodę płatności, czyli właśnie Płać z Orange. Rodzaj mobilnej opłaty może być zdefiniowany jako domyślny lub wybierany  przy każdej kolejnej transakcji.

Płać z Orange można stosować też niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego i urządzenia na innych platformach, a także w ramach opłat wewnątrz danej aplikacji.

Za co można zapłacić dzięki Płać Orange?

Płatności Orange pozwalają płacić za szereg aplikacji i usług. Przede wszystkim za pobranie ich ze sklepu Google Play. Wiele z nich jest darmowych, ale za wszystkie płatne można dokonać płatności przez operatora. Możliwa jest też płatność na platformach z grami komputerowymi, między innymi Microsoft Store (również na konsoli Xbox One),  Kinguin czy Tactisoft.

Możliwa jest również płatność w obrębie takich aplikacji jak Brainly, Squla, a także Mobilna Akademia za materiały edukacyjne oraz w serwisach  OLX czy Otodom, w których można zapłacić za ogłoszenie..

Dodatkowo można płacić też za transport publiczny i parkowanie, na przykład w parkomacie lub za korzystanie z komunikacji miejskiej. Wystarczy w smartfonie korzystać z aplikacji takich jak SkyCash czy też Mobilny Parking.

Dlaczego warto skorzystać z Płać z Orange?

Największą zaletą Płać z Orange jest wygoda. Nie trzeba podawać danych karty czy logować się do bankowości elektronicznej, wystarczy wybrać tę formę płatności w danym wirtualnym sklepie czy aplikacji, a odpowiednia kwota zostanie automatycznie doliczona do naszego rachunku za usługi abonamentowe w Orange lub pobrana z naszych środków w przypadku telefonu na kartę. Pieniądze szybko trafiają do odbiorcy i można od razu pobrać grę, otrzymać bilet, zacząć oglądać film lub korzystać z usługi.

Nie bez znaczenia jest także aspekt finansowy. Płatność przez operatora pozwala odroczyć płatność do czasu otrzymania rachunku w przypadku abonamentu. Użytkownik na kartę z kolei ma nałożony limit wydatków. Gdy do konta podpięta jest karta płatnicza, łatwo się zapomnieć i przekroczyć zaplanowane wydatki.

Dla wielu użytkowników niezwykle istotna jest też kwestia bezpieczeństwa. Dzięki Płać z Orange nie trzeba podawać wrażliwych danych z karty płatniczej. Nie ma więc obawy, że ktoś wykradnie lub przechwyci te dane i wykorzysta je do wyczyszczenia rachunku bankowego. W przypadku omawianej tu metody płatności podaje się jedynie numer telefonu. Nawet jeśli ktoś uzyskałby do niego dostęp, nie ma praktycznie żadnej możliwości, aby przez to narazić użytkownika na straty finansowe, gdyż płacić można tylko urządzeniem z kartą SIM przypisaną do numeru telefonu.

Dowiedz się więcej o możliwościach Płać z Orange!

Więcej szczegółowych informacji o usłudze można znaleźć pod adresem: https://www.orange.pl/poradnik/swiat-orange/dolicz-do-rachunku-i-zamow-z-orange-bezpieczne-i-wygodne-metody-platnosci/. Dla wszystkich, którzy chętnie korzystają z dobrodziejstw wirtualnych sklepów, jest to usługa warta rozważenia – ze względu na wygodę, powszechną możliwość wykorzystania, a także bezpieczeństwo.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ