Pierścionek zaręczynowy – jaki kamień wybrać?

0
421
Pierścionek zaręczynowy

Wybór pierścionka to m.in. decyzja, jaki kamień będzie go zdobił. Za króla kamieni szlachetnych uznaje się diament, a za symbol miłości i namiętnej rubin. Dobrym wyborem ze względu na stosunek ceny do jakości jest z kolei cyrkonia. Duży wybór pierścionków zaręczynowych sprawia, że decyzja staje się ważnym wyzwaniem. Pomocna może być symbolika wybranych kamieni – zobacz i wybierz odpowiedni pierścionek na zaręczyny.

Złoty pierścionek z cyrkonią

Cyrkonie prezentują się niezwykle elegancko i minimalistycznie. Są w przystępnej cenie, dlatego złoty pierścionek z cyrkoniami to rozsądny wybór. Są błyszczące i przyciągają wzrok, wyglądają niemal jak diamenty. Nadają się do dodawania blasku dodatkom i doskonale spiszą się jako ozdoba pierścionka na zaręczyny. Jest zdecydowanie najpopularniejszym kamieniem ozdabiającym pierścionki zaręczynowe.
Cyrkonia to symbol skupienia, praktyczności, rozwagi oraz przejrzystości. Ma pomóc zadbać o poczucie równowagi, poza tym pomaga w realizacji celów. Stała się niezwykle popularna nie tylko ze względu na niższą cenę niż na przykład diament, ale też swoją urodę. Jest chętnie wybierana jako ozdoba pierścionków zaręczynowych, ale nie tylko. Często zdobi też biżuterię na co dzień, na spotkania biznesowe czy na wyjątkowe okazje, jak m.in. złoty różaniec na palec.

Złoty pierścionek z rubinem

Dla pań, które lubią delikatne i minimalistyczne dodatki, idealny jest złoty pierścionek z cyrkonią. Jednak nie każda kobieta preferuje taki styl. Jeśli lubisz być w centrum uwagi, a Twoja biżuteria powinna się wyróżniać i zwracać uwagę, odpowiedni będzie pierścionek z rubinem – kamieniem symbolizującym rozkosz i namiętność.
Rubiny występują w różnych odcieniach czerwieni. Najcenniejsze są czerwone z domieszką barwy niebieskiej. Dawniej łączono go z żywiołem ognia. Biżuteria z rubinem dodaje energii i przywraca chęć do życia. Pierścionek z rubinem dodaje też pewności siebie.

Złoty pierścionek z szafirem

Taki pierścionek gościł na palcu księżnej Diany. To ona zdecydowanie dodała mu popularności i sprawiła, że stał się konkurencją dla brylantów. Miał on znaczenie już w starożytnym Egipcie – był symbolem prawdy. Egipcjanie uznali go za święty kamień sprawiedliwości.

Szafir jest kamieniem czystości i działa uspokajająco. Najcenniejsze są szafiry w odcieniu bławatka. Będzie doskonałym wyborem dla pań ciekawych świata i kreatywnych. Poza tym pierścionek z tym kamieniem wpisze się w każdą stylizację i będzie odpowiedni niezależnie od okazji, bo jest też bardzo uniwersalny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ