Pielęgnacja odzieży skórzanej – przegląd najważniejszych kosmetyków do skóry naturalnej

0
918
Pielęgnacja odzieży skórzanej

Odzież skórzana cieszy się wciąż dużą popularnością. Chętnie nosimy skórzane buty, dodatki galanteryjne, a także kurtki i inne okrycia wierzchnie. Odmiennie niż większość ubrań, odzież skórzana wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji i regularnego stosowania kosmetyków. Dzięki temu odzież będzie utrzymywać wysoki poziom estetyczny, a procesy niszczenia zostaną zahamowane. Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi dla osób początkujących w tym temacie. Dowiesz się, z jakich kosmetyków do odzieży skórzanej warto korzystać, by utrzymać ją w jak najlepszym stanie.

Renowacja skór licowych – w telegraficznym skrócie

Pielęgnację odzieży skórzanej warto rozpocząć od ustalenia, jaki rodzaj skóry został użyty do jej wykonania. Odmienne typy skóry powinniśmy bowiem pielęgnować innym zestawem kosmetyków. Warto o tym pamiętać, gdyż kosmetyki niedopasowane mogą przynieść efekty odwrotne do zamierzonych.

Do skóry licowej warto używać specjalnych szmatek lub delikatnych szczotek, które będą pomocne w oczyszczaniu jej powierzchni. Należy oczywiście unikać kontaktu z nadmiarem wilgoci oraz chemikaliami. Pomocne bywają kosmetyki przeznaczone do codziennego stosowania – na przykład specjalne protektory tworzące warstwę ochronną.

W przypadku odzieży ze skóry licowej, która straciła już swój blask lub jest po prostu mocno podniszczona – warto wybrać specjalne renowatory. Renowator do skór licowych wysokiej klasy powinien mieć konsystencję delikatnego kremu. Po jego zaaplikowaniu skóra powinna ulec zmiękczeniu oraz delikatnemu wygładzeniu. Ma to również duży wpływ na miejsca zgięć – w których skóra ulega największemu zmarszczeniu.

Balsamy i kremy koloryzujące do kurtek skórzanych – kiedy i dlaczego warto stosować

Balsamy do skór to kosmetyki dedykowane do różnego typu galanterii skórzanej, najczęściej jednak wykorzystywane są w pielęgnacji kurtek. Szczególnie skuteczny jest balsam woskowy do czyszczenia i pielęgnacji skór, w którego składzie znajdują się oleje roślinne. Ich właściwości odżywcze i pielęgnacyjne są nieocenione – poprawiają zarówno parametry fizyczne tkanin skórzanych, jak i dodają im blasku. Balsamy należy stosować regularnie oraz nakładać je na całą powierzchnię odzieży.

Kremy do skóry to kosmetyki tworzące bardzo rozbudowaną kategorię. Wśród nich – szczególne miejsce zajmują kremy koloryzujące, dedykowane do podniszczonej odzieży skórzanej, lub tej, która straciła swój oryginalny blask. Krem koloryzujący do pielęgnacji skórzanych kurtek mogą mieć różne odcienie – znajdziemy zarówno te w klasycznych odcieniach czerni, jak i brązu, czerwieni oraz innych, mniej konwencjonalnych barw.

Warto przy tym podkreślić, że skóry koloryzujące to w dużym stopniu kosmetyki uniwersalne. Oprócz renowacji koloru odzieży wpływają również pozytywnie na fakturę jej powierzchni – wygładzają marszczenia oraz dodają blasku. Specjaliści od renowacji odzieży skórzanej wskazują, że za pomocą tego jednego kosmetyku, można przywrócić życie odzieży zniszczonej w znacznym stopniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ