Oświetlenie LED do salonu

0
1062
Oświetlenie LED do salonu

Własne cztery kąty są czymś do czego każdy z nas dąży w pewnym momencie naszego życia. Wszyscy chcemy jednego, czyli stabilizacji. Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia potrzebuje momentu żeby się zatrzymać, zwolnić i osiąść gdzieś na stałe.

Najlepszym motywatorem do takiego zachowania jest oczywiście kupno własnego domu lub mieszkania. Nie są to jednak tanie przedsięwzięcia i dlatego prawie zawsze kończą się zakupem domu czy mieszkania na kredyt, który potem musimy niestety spłacać przez dwadzieścia, a nierzadko nawet i trzydzieści lat. Rozsądnym kompromisem może wydawać się zakup używanego mieszkania z drugiej ręki, często nawet takiego, które trzeba potem solidnie wyremontować. Dzięki temu możemy zakupić nasze wymarzone cztery ściany po kosztach, czasami nawet za połowę ceny nowego mieszkania od dewelopera. Podobnie jest z domami. Możemy oczywiście kupić gotowy i urządzony dom od dewelopera do którego możemy się od razu wprowadzić, ale możemy również kupić dom od kogoś i lekko go odświeżyć czy wyremontować. Ciekawym wariantem jest również budowa domu od podstaw według planu jaki sami sobie ustalimy. Jest to najbardziej czasochłonne rozwiązanie, ale pozwala nam na posiadanie takiego domu jaki faktycznie chcemy, a nie takiego jaki podobał się poprzednim właścicielom.

Oczywiście nie jest też tak, że kupienie używanego domu lub mieszkania musi od razu oznaczać, że będziemy się w nim źle czuli. Nic bardziej mylnego. Często jest to wręcz wyzwanie, które może pobudzić nas do niezwykłej kreatywności. W końcu dom to nie tylko to co na zewnątrz, ale również (a może nawet przede wszystkim) to co wewnątrz. To właśnie od wystroju wnętrza naszego zakupionego domu lub mieszkania będzie zależało to jak będziemy się w nim czuli.

Oświetlenie LEDowe

Mamy naprawdę bardzo szerokie pole do popisu. Podstawowymi elementami, które możemy wymienić i ustalić wedle naszego uznania są oczywiście ściany i sufity oraz ich kolory. Drugim elementem są podłogi, a trzecim oświetlenie. Te trzy rzeczy to absolutne podstawy podstaw i to je w pierwszej kolejności będziemy wymieniać. W przypadku malowania ścian czy wymiany paneli podłogowych sprawa wydaje się wyjątkowo prosto. Prawdziwym wyzwaniem jest oświetlenie. Będziemy chcieli postawić na tradycyjne żarówki, a może na oświetlenie LED lub na coś jeszcze bardziej niezwykłego jak na przykład taśma LED 24V lub 30V poprowadzona przez cały dom od salonu do przedpokoju?

Zakup taśmy LED

Jaka taśma LED do salonu byłaby najlepszym rozwiązaniem? Marek jest naprawdę sporo, tak samo jak kolorów i długości. Najważniejsze to dostosowanie mocy takiej taśmy do potrzeb danego pomieszczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ