Opiekunka dla dzieci – ile kosztuje?

0
1582
Opiekunka dla dzieci – ile kosztuje?

Żyjemy w takich czasach, że obecnie mało który rodzic jest w stanie pozwolić sobie na to, aby po czasie, w którym kończy się urlop macierzyński, nadal zostać ze swoja pociechą w domu. Rezygnacja z pracy z powodu dziecka jest obecnie nie tyle możliwością, co ostatecznością. Jeśli zatem tylko możemy, staramy się tego nie robić. Oczywiście wiele tutaj zależy od tego, jak kształtuje się nasza sytuacja finansowa i czy np. jesteśmy w stanie pozwolić sobie na to, aby nie pracować na etacie przez kilka lat. Sęk w tym, że taka decyzja, to nie tylko pozbawienie nas źródła dochodu (a przynajmniej jego części), ale też zatrzymanie naszego rozwoju zawodowego. Oczywiście, jeśli dla kogoś nie jest to istotne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrezygnować z kariery na rzecz wychowania i opieki nad dzieckiem. Z reguły jednak, kiedy kończy się nam urlop macierzyński, decydujemy się na zatrudnienie opiekunki do dziecka.

Jak wybierać opiekunkę do dziecka?

Oczywiście zanim zdecydujemy się zatrudnić odpowiednią osobę jako opiekunkę do naszego dziecka, musimy wybrać taką, która faktycznie w naszej ocenie będzie spełniała wszelkie kryteria. Nam, jako rodzicom, powinno w sposób szczególny zależeć na tym, aby nasza pociecha była pod jak najlepszą opieką. Dlatego też, zanim przystąpimy do wyboru odpowiedniej dla naszego dziecka opiekunki do dziecka, musimy porozmawiać z kilkoma czy nawet kilkunastoma kandydatkami, by wybrać tę, która będzie naszym zdaniem najlepsza. To jednak nie wszystko, o czym musimy pamiętać, kiedy wybieramy opiekunkę do dziecka. O co jeszcze należy zadbać?

Opiekunka dla dziecka – ile kosztuje i jak ustalić warunki współpracy?

Opiekunka do dziecka nie tylko musi się opiekować naszym dzieckiem, ale też bardzo często powierzamy jej do wykonania proste, domowe czynności, jak np. posprzątanie mieszkania, czy ugotowanie obiadu. W zależności od tego, jaki dokładnie będzie zakres obowiązków naszej opiekunki do dziecka, takie też powinno być jej wynagrodzenie. Oczywiście pamiętajmy cały czas o tym, że pod opiekę powierzamy nasze dziecko, a także o tym, że jest to mimo wszystko praca na pełny etat. Zazwyczaj bowiem opiekunka do dziecka spędza z nasza pociechą 8 godzin dziennie, czasem nawet więcej. Dlatego też, przyjmuje się, że minimalne wynagrodzenie netto nie powinno być niższe niż przeciętne wynagrodzenie. Uśredniając, można spokojnie przyjąć, że nasza opiekunka do dziecka nie powinna zarabiać mniej, niż 2000 zł netto na miesiąc. Często jednak kwota ta jest wyższa – zależy to oczywiście od obowiązków jakie jej powierzamy oraz czasu pracy. Pamiętajmy, że niektóre opiekunki do dziecka pracują nawet w weekendy oraz w nocy. To także należy uwzględnić przy ustalaniu wysokości wynagrodzenia.

A co, jeśli nasze możliwości finansowe nie pozwalają nam na zatrudnienie opiekunki do dziecka, a jest to dla nas konieczne?

Często zdarza się, że zatrudnienie opiekunki do dziecka jest jedyną opcją jaką mamy, żeby zapewnić naszemu dziecku właściwą opiekę podczas naszej nieobecności. Jeśli jednak nasze możliwości finansowe na to nie pozwalają, rozwiązaniem może być wzięcie pożyczki przez Internet na ten cel – https://proficredit.pl/pozyczki-przez-internet/. Dzięki gotówce z pożyczki przez Internet możemy opłacić pierwsze miesiące współpracy z opiekunką. Wówczas, zapewniamy sobie źródło finansowania, a jednocześnie nasze dziecko jest pod najlepszą opieką, podczas gdy my jesteśmy w pracy. Pamiętajmy jednak o tym, aby przy wyborze odpowiedniej opiekunki do dziecka, przede wszystkim położyć nacisk na to, by zapewnić dziecku najlepszą opiekę. Finanse i kwestie związane z ustaleniem obowiązków naszej opiekunki do dziecka, to kwestie drugoplanowe. Jeżeli nasz problem z brakiem opieki dla dziecka dotyczy jedynie krótkiego, wakacyjnego okresu, gdy nasza pociecha nie chodzi do przedszkola lub szkoły, wzięcie pożyczki przez Internet na kolonię, obóz sportowy czy inna formę zorganizowanego wypoczynku dla dziecka, podczas którego będzie pod stała opieką, może być dobrym pomysłem. Pożyczki przez Internet dostępne są w wielu instytucjach finansowych a w większości przypadków rodzice mogą o nie wnioskować online, nie wychodząc z domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ