Okulary dla najmłodszych – jak dobrać odpowiednie soczewki okularowe dla dziecka?

0
1410
Okulary dla najmłodszych

Okulary dla dziecka muszą gwarantować idealną korekcję zdiagnozowanej u malucha wady wzroku. To podstawowy warunek, który muszą spełniać należycie dobrane okulary dziecięce. Elastyczna, lekka, wytrzymała i dobrze dopasowana oprawka zagwarantuje z kolei bezpieczeństwo podczas użytkowania okularów i pomoże właściwie z nich korzystać. Kluczem do sukcesu jest jednak wybór odpowiednich soczewek do okularów dziecięcych, bo to ich walory przesądzą o zdrowiu, bezpieczeństwie i wygodzie naszego smyka.

Soczewki dla dziecka muszą uwzględniać aktywny tryb życia malucha

Najbezpieczniejsze soczewki do okularów dla dziecka to takie, które wykonano z lekkich materiałów o bardzo dużej odporności na uderzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Z takiego nowoczesnego materiału, o wyjątkowej wytrzymałości, lekkości i przejrzystości, tworzy soczewki dla dzieci lider na rynku rozwiązań optycznych – Hoya Vision. Soczewki okularowe PNX Kids zostały zaprojektowane przez Hoya Vision specjalnie dla dzieci, nastolatków i osób aktywnych, które potrzebują szkieł okularowych o wyjątkowych właściwościach. Kilkulatek w swoich okularach nie tylko będzie spokojnie kolorował obrazek Puchatka, ale przede wszystkim, jak każdy ciekawy świata odkrywca, będzie biegał w nich, skakał, wspinał się i przewracał. Okulary dla dzieci z dobrze dobranymi soczewkami będą wówczas dodatkową ochroną delikatnego narządu wzroku, a dzięki swojej elastyczności i wytrzymałości na dłużej pozostaną w dobrej kondycji, mimo różnych nieszczęśliwych wypadków, niedociągnięć w ich pielęgnacji czy sposobach przechowywania.

Dziecięce okulary wymagają soczewek chroniących przed UV i światłem niebieskim

Oko dziecka jest zdecydowanie bardziej narażone na negatywne skutki promieniowania słonecznego UV, dlatego soczewki korekcyjne dla dzieci muszą gwarantować pełną i skuteczną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. W przypadku okularów przeznaczonych dla dziecka, szczególnie wrażliwego na światło słoneczne, warto rozważyć soczewki fotochromowe, które samoczynnie przyciemniają się pod wpływem wzrostu natężenia światła. Takie inteligentne okulary z soczewkami fotochromowymi dla dziecka będą z pewnością i modnym gadżetem, i niezastąpionym wsparciem w słoneczne dni. Z kolei soczewki z powłoką antyrefleksyjną BlueControl mają za zadanie chronić narząd wzroku przed szkodliwym wpływem wysokoenergetycznego światła niebieskiego emitowanego przez urządzenia cyfrowe, diody LED, żarówki energooszczędne. Szkła do okularów dziecięcych w dzisiejszych czasach, gdy komputery, smartfony, sztuczne oświetlenie towarzyszą w coraz większym stopniu aktywności najmłodszych, powinny uwzględniać również i tę ważną potrzebę ochrony kształtującego się narządu wzroku. Podsumowując, okulary dla małego dziecka dobierajmy zawsze we współpracy ze specjalistą i pamiętajmy o tym, że jest to inwestycja w zdrowy i harmonijny rozwój naszej pociechy. Okulary dla malucha muszą być dla niego atrakcyjne i wygodne, aby je zaakceptował i chętnie nosił, ale powinny także brać pod uwagę jego bezpieczeństwo oraz specjalne potrzeby, w które obfituje czas dzieciństwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ