Odświeżenie domu

0
1728
Odświeżenie domu

Czasem nadchodzi taki moment w życiu, że nawet nasze ulubione mieszkanie, czy pokój na się po prostu znudzi. Wtedy nadchodzi czas na zmiany i o ile znajdziemy energię i pieniądze na pomalowanie ścian na nowy kolor, to pozostaje problem z meblami. Jeśli zmienimy kolor ścian na zupełnie inny, przestaną pasować do wnętrza, a jeśli tylko trochę, to co to za zmiana. Można pomyśleć o zakupie nowych mebli, jednak pochłonie to nie tylko nasze pieniądze, ale także czas, a z własnego doświadczenia wiem, że zarówno z jednym, jak i z drugim jest u nas krucho, ale skoro możemy pomalować ściany, to dlaczego nie meble? Mając całkiem dobre, nie tak stare meble sosnowe możecie się zastanawiać jak nadać im nawy styl, jaki kolor wybrać do nowej aranżacji, może coś czystego, śnieżnego, ale jak pomalować meble sosnowe na biało? Odpowiedź brzmi, całkiem prosto.
Sklepy oferują szereg farb do mebli i tak jak to bywa z farbami do ścian, czy innych przedmiotów, najtańszym, uniwersalnym kolorem jest biel, co nie stanowi zaskoczenia i oczywiście wiąże się z różnicą w cenie. Jednak tak jak to bywa z innymi farbami, te do mebli również mają sporo parametrów i każda firma zachwala swój jako bardziej odpowiedni i przy tym natłoku, proste jak się wydawało na początku pytanie, jak pomalować meble sosnowe na biało nabiera nowego wymiaru.
Jedną z pierwszych rzeczy na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest jej zdolność do impregnacji drewna, ponieważ za jednym zamachem, dosłownie, możemy zadbać nie tylko o wygląd, ale o trwałość naszych rzeczy.
Drugim elementem cechującym idealną farbę jest jej zdolność do wsiąkania w powierzchnię drewna. Jeśli jest ona słaba, będą się tworzyły nieeleganckie linie, farba będzie ściekać, a sam proces się przedłuży, nie wspominają o potencjalnym jej odpadaniu po niedługim czasie. Parametr często nie opisywany na etykietach, ale wystarczy popytać, bo jest on bardzo ważny.
Kolejną z istotnych rzeczy jest toksyczność farby, którą chcemy użyć, nie tylko ze względu na wdychanie jest w trakcie malowania i jakiś czas po, ale ze względu na naszych milusińskich. Mam tu na myśli zarówno zwierzęta, jak i dzieci, ponieważ jednym i drugim zdarza się pogryźć któryś mebel, a co za tym idzie zjeść trochę farby. Dlatego jeśli mamcie lub planujecie mieć małe dzieci, czy psa, który ogryza meble, gdy tylko zostanie sam, warto zwrócić na to uwagę, aby zatroszczyć się o ich zdrowie. Hasło, farba bezpieczna dla dzieci, wydaje się być dobrym punktem na liście naszych oczekiwań
Sporo osób pewnie sobie teraz myśli, że przecież oprócz listy zajmujących całą linijkę nazw chemicznych, na etykiecie nie ma żadnych użytecznych informacji. Często jest to prawdą, dlatego mamy siebie nawzajem. Warto wejść na jakieś forum o meblach, blog o wystroju wnętrz, czy stylu. Tam mili ludzie z pewnością podzielą się swoimi doświadczeniami i z pewnością potwierdzą, czy faktycznie szybkoschnąca farba schnie szybko, albo czy wspaniale nie zostawia zacieków.
Oczywiście nie wszystko zależy od farby i warto pamiętać, że nasza pewna ręka ma wielkie znaczenie.

www.designsekcja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ