Negatywna decyzja kredytowa = odmowa udzielenia kredytu

0
1407

Negatywna decyzja kredytowa jest problemem, z którym spotyka się niestety wielu klientów starających się o kredyt bądź pożyczkę w banku. Odmowa udzielenia kredytu może być wydana z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest zła przeszłość finansowa kredytobiorcy widoczna w Biurze Informacji Kredytowej. Formuje ją terminowość spłaty pożyczek w przeszłości, jak również dzisiaj spłacanych. Banki nie tolerują poślizgów w spłacie rat wykraczających poza 30 dni.

Kolejnym z powszechnych powodów, dla których wydawana jest odmowa udzielenia kredytu jest brak zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa jest liczona jako proporcja całościowej kwoty spłacanych obecnie rat do sumy dochodów wnioskodawcy pozyskiwanych ze wszystkich źródeł. Zdolność kredytowa jest liczona w bardzo prosty sposób, to jest, bank odlicza od dochodów sumę posiadanych rat i kwota, jaka pozostaje, zawsze musi być wyższa od wyznaczonego minimum akceptowanego przez bank. Minimum to wynosi przeważnie od mniej więcej 500 zł do 1500 zł.

Rzadziej, ale również występującą przyczyną, dla której wydawana jest negatywna decyzja kredytowa, jest umieszczenie kredytobiorcy w bazach dłużników takich jak BIK, czy BIG. Banki przed ogłoszeniem decyzji o udzieleniu pożyczki niezależnie od BIK weryfikują też różne inne rejestry dłużników. Klienci sprawdzani są w BIG, KRD oraz ERIF. W rejestrze takim możemy się znaleźć za zadłużenia w płatnościach za czynsz, rachunki za media, czy innych faktur. Należy dodatkowo pamiętać o tym, że każdy bank może odrzucić wniosek bez wskazania powodów.

www.investlife.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCechy dobrego agenta
Następny artykułKredyt konsolidacyjny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ