Kredyt konsolidacyjny

0
1756

Sukces w kupnie nieruchomości zależy w znacznym stopniu od wyboru developera. Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego jest o tyle opłacalne, że to właśnie dzięki niemu sfinansujemy resztę naszych zobowiązań finansowych. Tak wielu z nas posiada kredyty na mieszkanie, samochód i chociażby, na wydatki bieżące, a przecież trudno pamiętać o każdym z terminów konkretnej raty.

Zresztą, kredyty konsolidacyjne pokrywają także zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też wobec naszego Urzędu Skarbowego, a jak wiadomo, konsekwencje nieopłacenia pieniędzy w tychże instytucjach to dodatkowe kary. Niemniej, tego wszystkiego naprawdę można uniknąć i do tego posłuży nam właśnie kredyt konsolidacyjny.

Aby takowy w ogóle zaciągnąć, potrzebne jest jednak systematyczne źródło dochodów, które będzie potwierdzeniem dla banku, że jesteśmy wypłacalni i, że poradzimy sobie z regularnym regulowaniem naszych zobowiązań. Do tych źródeł akceptowana jest umowa u pracę, prowadzenie własnej działalności gospodarczej z dowolną formą uiszczania podatków, umowy zlecenia i umowy o dzieło, kontrakty o charakterze menadżerskim, umowy wynajmu rozmaitego rodzaju budynków, zaświadczenie o pozyskiwaniu emerytury i wszystkie te, które potwierdzają, że do naszej kieszeni trafia i trafiać będzie regularny zarobek.

To, jak wysoki będzie kredyt konsolidacyjny, nie zależy jednak od naszych możliwości zarobkowych, ale od wartości nieruchomości, którą jesteśmy zobowiązani się zabezpieczyć. W większości banków, kredyt ten wynosić może mniej więcej tyle samo, ile wynosi wartość owej nieruchomości.

student-zarabia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ