Mity o zmywarkach gastronomicznych

0
1186
Mity o zmywarkach gastronomicznych

Dzisiaj w internecie możemy znaleźć naprawdę wiele informacji i na dodatek obecnie każdy w zasadzie jest ekspertem od wszystkiego. W związku z tym często pojawia się naprawdę sporo przeróżnych fałszywych informacji i mitów na różne tematy. W poniższym artykule obalimy najważniejsze mity związane ze zmywarkami gastronomicznymi.

1) Do małej restauracji z powodzeniem można użyć zmywarki zwykłej

Teoretycznie wydawałoby się to prawdą – w końcu czemu niby nie mielibyśmy móc zastosować zmywarki zwykłej skoro prowadzimy malutką restaurację i taka nam spokojnie wystarczy pod kątem wielkości?

No właśnie okazuje się, że nie wystarczy i to nie tylko pod kątem wielkości, ile w zasadzie patrząc na standardy BHP. Przykładowo opisują one bowiem, że w jakichkolwiek lokalach zmywarka powinna wyparzać naczynia w temperaturze minimum 80- 90 stopni Celsjusza, natomiast zwykłe zmywarki osiągają zazwyczaj raptem 70 stopni. Ponadto zmywarki gastronomiczne charakteryzują się większą wydajnością oraz są bardziej odporne.

2) Nie ma znaczenia, jaką zmywarkę gastronomiczną wybierzemy

Często pojawia się też takie sformułowanie, że każda zmywarka gastronomiczna jest w zasadzie taka sama. Nie jest to jednak prawda, bowiem zmywarki zdecydowanie różnią się między sobą.

Przede wszystkim powinniśmy je odpowiednio wybrać pod kątem naczyń, jakie mamy u siebie w restauracji. Inne są bowiem zmywarki do zmywania naczyń, typu garnki czy talerze, inne zaś do delikatnych kieliszków.

3) Do zmywarek gastronomicznych nie potrzeba żadnych specjalnych instalacji

Generalnie nie jest to do końca taki mit, jednak wówczas musimy bardzo uważnie wybierać zmywarkę. Chodzi tutaj bowiem o kilka dość istotnych spraw. Przede wszystkim zasilanie – najlepiej sprawdzają się zmywarki pracujące pod zasileniem 400V, jednak oczywiście musimy mieć możliwość podłączenia takowych.

Dalej dość istotny jest również rodzaj odpływu – jeśli nie mamy odpływu w podłodze, konieczne będzie zakupienie zmywarki z gotową pompą odpływu. Podobnie jeśli nie mamy wystarczającego ciśnienia w sieci, to musimy zainwestować w zmywarki z pompą, która będzie wspomagać płukanie.

Podsumowując – zmywarka gastronomiczna powinna być jednak zakupiona z pewnym przemyśleniem sprawy.

Zmywarka gastronomiczna znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ