Meble na miarę

0
2103

Łazienka to jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń we wnętrzu. Dlatego właśnie szczególną uwagę przykładamy do odpowiednich kafelków, ergonomicznej armatury i praktycznych mebli. Podstawowym kryterium powinna być funkcjonalność tych wszystkich elementów, ale praktyka pokazuje, że dbanie o odpowiedni styl jest dla nas równie ważne. Co najważniejsze, urządzenie łazienki, pomimo dostępności tak wielu elementów, nie jest rzeczą ani łatwą, ani tanią. Warto zatem w taki sposób zaplanować remont, by kilka lat tylko cieszyć się z wyjątkowego wnętrza.

Planowanie z centymetrem

Małe i większe łazienki to wyzwanie. Szczególnie te pierwsze wymagają dokładnego rozplanowania, by nie „obijać się” o kolejne elementy aranżacji. W momencie gdy weźmiemy pod uwagę zarówno miejsce, jakiego potrzebujemy, by korzystać z konkretnych urządzeń oraz przestrzeń, jaką musimy zapewnić, by szafki i szuflady otwierały się bez kłopotu, będziemy wiedzieć, czy wszystkie zaplanowane meble łazienkowe się nam po prostu zmieszczą. Poza tym w wyborze warto kierować się parametrami. Do strefy o podwyższonej wilgotności oraz temperaturze trzeba wybierać materiały, które są odporne na tego typu czynniki. Wtedy możemy być pewni, że z czasem płyty nie zaczną się rozwarstwiać, a to przecież nie wygląda dobrze.

Najważniejszy jest styl

Pierwszą rzeczą, na którą zwrócą uwagę nasi goście, będą kolory, kształty i faktury. Łazienkę możemy urządzić w stylu, jakikolwiek chcemy począwszy od klasycznego aż do modernistycznego. W tej dużej rozpiętości mieszczą się również wnętrza rustykalne czy retro oraz elementy awangardowe. Warto jednak zauważyć, że od lat najpopularniejszą tendencją jest minimalizm. Zakłada on wykorzystane jasnych płaszczyzn, często o wysokim połysku oraz rezygnację z jakikolwiek ozdób. W takim wnętrzu główną rolę gra światło i kolor oraz wykorzystanie luster i różnych źródeł LED. Pomaga to uzyskać efekt przestronnego miejsca, nawet jeśli mamy bardzo małą łazienkę.

Styliści doradzają, by w małych łazienkach decydować się na podwieszane szafki. Sprawiają one wrażenie lekkości, a poza tym łatwiej utrzymać czystość przy takim układzie. Poza tym postarajmy się, by jak najwięcej kosmetyków czy akcesoriów znalazło swoje miejsce w szafce, a nie na widoku. To znacznie powiększy wnętrze i da wrażenie porządku. Idealna łazienka to taka, w jakiej będziemy się po prostu doskonale czuć. Przepis na jej urządzenie powinien wypływać z naszych potrzeb.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ