Leczenie łysienia

0
1953

Pomimo faktu, że w mediach słyszy się przede wszystkim o problemie łysienia dotykającym mężczyzn, warto wiedzieć, że coraz częściej zmagają się z tą bolączką także przedstawicielki płci pięknej. Jest to spowodowane nie tylko uwarunkowaniami genetycznymi, ale też nadmierną częstotliwością stosowania medykamentów i środków pielęgnacyjnych, które to osłabiają fryzurę, sprawiają, że traci ona swój pierwotny blask oraz prowadzą do ich znacznego osłabienia, a także wypadania włosów. Nie należy także zapominać o szkodliwym wpływie zanieczyszczeń, stresu i nieprawidłowej diety. Jak natomiast można zminimalizować objawy kobiecego łysienia?

Eksperci zalecają, aby odpowiednio nawadniać organizm. Paniom zaleca się picie co najmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie, a dodatkowo wzbogacenie diety o produkty obfitujące w witaminy A, C oraz D, w szczególności o warzywa, owoce, ryby i produkty pełnoziarniste.

Kobietom rekomenduje się także regularne wzmacnianie włosów poprzez stosowanie kosmetyków oraz suplementów diety, które to zawierają krzemionkę, biotynę i witaminę B. Oddziałując bezpośrednio na skórę głowy oraz cebulki włosowe, substancje te stymulują je do efektywniejszej pracy, jednocześnie dostarczając włosom mikroelementów, których tak bardzo potrzebują.

W sytuacji, gdy wszystkie te rozwiązania zdadzą się na nic, warto rozważyć wizytę w klinice włosów SecondHair https://secondhair.pl  lub gabinecie medycyny estetycznej. Ich przedstawiciele po zapoznaniu się z naszym problemem doradzą zabieg mający na celu wizualne zagęszczanie fryzury lub też podpowiedzą, by zdecydować się na estetyczną, komfortową oraz pięknie wyglądającą perukę na zamówienie syntetyczną albo wykonaną z włosa naturalnego. Pozwolą one nam znów poczuć się pięknie i młodo, a jednocześnie nie nadszarpną domowego budżetu, bowiem produkty tego typu oferowane są w wysoce korzystnych cenach, a dodatkowo oferują ponadprzeciętnie korzystny stosunek ceny do jakości. Pamiętajmy przede wszystkim, że nigdy nie jesteśmy pozostawione same sobie, natomiast nawet w najtrudniejszej sytuacji z pomogą przyjść nam mogą eksperci, dla których walka z łysieniem stanowi chleb powszedni!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ