3 zalety mebli kuchennych z witryną

0
2376
3 zalety mebli kuchennych z witryną

Przeszklone szafki kuchenne łączą w sobie zalety tradycyjnych modułów, a ponadto pełnią funkcję dekoracyjną, nadając wnętrzu wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Jakie inne zalety mogą mieć meble kuchenne z witrynami?

W ciągu kilku ostatnich sezonów szkło widocznie umocniło swą pozycję pośród trendów wnętrzarskich. Designerskie witryny pojawiają się już nie tylko w aranżacjach salonu czy jadalni, ale również w kuchni. Z powodzeniem pełnią funkcję dekoracji, stanowią element optycznie powiększający wnętrze, a przy tym pozwalają wygodnie przechowywać niezbędne w kuchni akcesoria. Dzięki nim kuchnia zyskuje bardziej reprezentacyjny charakter i harmonizuje z aranżacją połączonej z nią jadalni czy salonu.

Przeszklone półki – nowy trend kuchennych aranżacji

Choć na jakiś czas odeszły w zapomnienie, szklane witryny w wielkim stylu powracają do naszych wnętrz. Jedną z najbardziej zauważalnych zmian w nowoczesnych trendach aranżacyjnych są meble kuchenne z przejrzystymi frontami. Szklane witryny powoli zastępują minimalistyczne, gładkie powierzchnie frontów, a co ciekawe – pojawiają się nie tylko na szafkach wiszących, ale i w dolnych modułach. Są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie różnorodność i wnętrza wzbogacone o ciekawe, dekoracyjne detale. Szklane fronty zestawów meblowych sprawdzą się zarówno w małych, jak i bardzo przestanych kuchniach, a także tych otwartych na salon, gdzie szczególne ważne jest zachowanie reprezentacyjnego charakteru wnętrza.

Jakie zalety mają meble kuchenne z witryną i kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Meble kuchenne z witryną – funkcjonalna dekoracja

Nowoczesne zestawy mebli kuchennych z witryną to efektowny element dekoracyjny, dodający szyku każdej aranżacji. Przejrzyste fronty urozmaicą wnętrze i wniosą do niego atmosferę pełną ciepła i przytulności. Aspekt ten ważny jest zwłaszcza w przypadku kuchni otwartych na inne pomieszczenia, takie jak salon czy jadalnia. Dzięki niemu kuchnia straci swój roboczy charakter, a stanie się integralną części całej przestrzeni, na równi elegancką i reprezentacyjną.

Przeszklona szafka to idealne miejsce do wyeksponowania ulubionej zastawy stołowej, eleganckich filiżanek, porcelanowych ozdób czy bogatej kolekcji książek kucharskich. Jeśli zależy nam na podkreśleniu dekoracyjnego charakteru witryny, warto zainstalować wewnątrz dodatkowe oświetlenie LED. To przyciągnie wzrok do zawartości szafek, podkreśli stylowe detale mebli i wprowadzi do wnętrza niepowtarzalny klimat.

Meble kuchenne

Szafki z witryną – estetyka i funkcjonalność w jednym

Przejrzyste fronty szafek to rozwiązanie, łączące w sobie funkcję dekoracyjną z tak ważnym w kuchni aspektem wygody i funkcjonalności. Kuchenna witryna to mebel elegancki, ale i niezwykle praktyczny. Dzięki nim łatwiej, na przykład, znaleźć niezbędne naczynia i elementy zastawy, bez konieczności otwierania kolejno wszystkich szafek. Decydując się na meble na wymiar, możemy dowolnie określić ilość, wielkość i głębokość takich modułów, co znaczy, że w zależności od naszych potrzeb, mogą być one tak samo pojemne, jak szafki z pełnymi frontami. Dzięki temu z łatwością przechowamy w nich wszelkie kuchenne akcesoria, produkty oraz inne drobiazgi.

trend kuchennych aranżacji

Witryna kuchenna, a optyczne powiększenie wnętrza

Meble kuchenne z witryną mają jeszcze jedną zaletę, o której warto wspomnieć. Chodzi oczywiście o ich wizualną lekkość, która może być sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni i dodanie jej wrażenia przestronności. Szafki ze szklanymi frontami nie wydają się tak ciężkie, jak klasyczne moduły, a światło odbijające się w szybie dodatkowo rozświetla całe wnętrze i zmienia jego proporcje. To dobre rozwiązanie zwłaszcza do małych kuchni, które przez zamkniętą zabudowę mogą wydawać się jeszcze ciaśniejsze i bardziej ponure. O witrynach warto pomyśleć również wtedy, gdy nie możemy pozwolić sobie na całkowity brak górnych szafek, a zależy nam na efekcie przestronnego i jasnego wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ