Łańcuszki dla kobiet – jak wybrać zawsze modny dodatek? Podpowiadamy!

0
1296
Łańcuszki dla kobiet – jak wybrać zawsze modny dodatek? Podpowiadamy!

Mimo iż dodatki biżuteryjne cały czas ewoluują to trudno oprzeć się wrażeniu, że nie słabnie popularność rozwiązań tradycyjnych. To one są uznawane za te eleganckie i zarazem najbardziej uniwersalne. Tak właśnie jest z łańcuszkami dla kobiet, które cały czas cieszą się popularnością.

Łańcuszki, a głębokość i kształt dekoltu

Łańcuszki dla kobiet najczęściej noszone są na szyi, choć jak można łatwo zauważyć panie bardzo często korzystają z tego rozwiązania i zdobią np. kostki. Jednak w przypadku tej pierwszej opcji bardzo ważna jest długość łańcuszka. Powinno się ją dobierać nie tyle do swoich upodobań, ale do opracowanej stylizacji. Głównym elementem, który należy brać pod uwagę jest dekolt sukienki, czy też bluzki. Tak też na przykład jeśli mamy do czynienia z dekoltem w serek to łańcuszek powinien z nim współgrać długością. Chodzi tu o to by nie był zbyt krótki co mogłoby powodować optyczne skracanie szyi, ani zbyt długi, ponieważ nie estetycznie wygląda gdy nachodzi na materiał. Najlepszym tutaj wyjściem jest ozdoba, która zwęża się ku dołowi. Wówczas łańcuszek idealnie współgra z całą stylizacją. Bardzo popularnym rodzajem dekoltu jest także łódka. Ten bardzo charakterystyczny krój odkrywa całą szyję jak i część obojczyka. Z takim rozwiązaniem najlepiej komponuje się krótkim, ale bogato zdobionym naszyjnikiem. Nie można tu jednak eliminować delikatniejszych ozdób np. łańcuszków celebrytek, które ładnie zaakcentują odkryte fragmenty ciała. W przypadku dekoltów kwadratowych pamiętać należy, że tutaj łańcuszki dla kobiet nie powinny nachodzić na materiał. Tak więc długość ozdoby jest ściśle wyznaczana przez głębokość dekoltu. Ciekawym przypadkiem jest koszula. W jej przypadku uwagę należy zwracać na fakt zapięcia, bądź jej rozpięcia w górnej części. W pierwszym przypadku lepiej zrezygnować z łańcuszka. Natomiast w drugiej wersji należy rozpicie traktować jak dekolt w opisywany powyżej serek.

Łańcuszki dla kobiet o różnych splotach

Wybierając łańcuszki dla kobiet należy zwracać uwagę również na rodzaj zastosowanego splotu. Jako iż jest ich kilka do wyboru to najlepiej jest zastosować podział na kategorie. Tak więc do pierwszej zrzeszającej modele pasujące do odważnych kreacji można zaliczyć: singapur, linii ogon, kordel. Z kolei splotami minimalistycznymi i zarazem bardziej uniwersalnymi są: ankier, figaro, a także kostka. Splot sam w sobie jest bardzo ważny, jednak należy zwrócić uwagę na to, że ich wygląd jest także zależny od grubości i wagi samej ozdoby. Wiele z nich jak np. niewymieniony powyżej splot pancerka stosowany jest nie tylko przez kobiety, ale także mężczyzn. Wybierając łańcuszki dla kobiet warto przyjrzeć się jeszcze zastosowanemu zapięciu. Powinno być ono nie tyle masywne co naprawdę solidne.

Łańcuszki dla kobiet – gdzie kupić?

Łańcuszki dla kobiet tak samo jak inne elementy biżuterii można kupić w wielu miejscach. Na popularności cały czas zyskują sklepy internetowe. W nich np. na https://esclusiva.pl/lancuszki można zapoznać się z ciekawą ofertą. Dużą zaleta takich stron jest fakt iż dają możliwość porównania różnych produktów i wyboru tego właściwego bez wychodzenia z domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ