Lakiery hybrydowe do paznokci

0
1939
Lakiery hybrydowe do paznokci

Zadbane dłonie i paznokcie to marzenie wielu kobiet. Chcemy wyglądać idealnie w każdych warunkach, jednak pęd życia sprawia, że nie zawsze mamy na to czas. Oprócz sztucznych rzęs, dzięki którym nawet bez makijażu wyglądamy świetnie, często decydujemy się na manicure i pedicure hybrydowy, zapewniający piękny wygląd paznokci przez długi czas.

Nie musimy więc wstydzić się swoich paznokci, np. przy podawaniu komuś ręki podczas witania się. Wbrew pozorom niezadbane, połamane lub obgryzione paznokcie to kompleks, z którym boryka się wiele kobiet.

Co warto wiedzieć o paznokciach wykonywanych metodą hybrydową?

Zwykły lakier znika z naszych rąk w ciągu kilku dni. Zdarza się, że odpryski pojawiają się chwilę po aplikacji. Dobry lakier hybrydowy utrzymuje się około 2-3 tygodni. Wiele zależy od czynników indywidualnych lecz wysokiej jakości lakiery mogą przetrwać w nieuszkodzonym stanie aż przez 21 dni. Po tym czasie należy uzupełnić odrost lub zdjąć lakier i nałożyć nowy. Można korzystać z usług stylistek paznokci lub zdecydować się na samodzielne wykonywanie manicure.

W pierwszym przypadku, należy zwrócić uwagę na kompetencje osoby wykonującej paznokcie. Niestety, w tej branży spotkać można wiele „pseudostylistek”, niemających odpowiednich umiejętności. Niektóre narzędzia (np. pilniki, bloczki polerskie) powinny być przeznaczone do użytku wyłącznie na dłoniach jednej klientki. Pozostałe przyrządy, niepodlegające szybkiej wymianie, powinny zostać poddane sterylizacji. Najbezpieczniej wybierać zaufane salony kosmetyczne, polecane przez znajomych lub sugerować się prawdziwymi opiniami klientek.

Wiele salonów posiada swoje strony na portalach społecznościowych, gdzie zamieszczane są autentyczne zdjęcia, pokazujące prace stylistek. Po uzyskaniu wiedzy na kursie można samodzielnie próbować swoich sił przy wykonywaniu paznokci metodą hybrydową. Zainteresowane tematem panie, często zaopatrują się w zestaw startowy, zawierający wszystkie przydatne dla początkujących przedmioty (m.in. waciki bezpyłowe, aceton, patyczki do odsuwania skórek, bloczki polerskie, pilniki o różnej gradacji). Dodatkowo warto dokupić jednak lakiery hybrydowe, ponieważ te z gotowych, często tanich zestawów są słabej jakości.

Jakie lakiery do paznokci wybrać?

Ważne jest, by były to produkty wysokiej klasy. Jednymi z najpopularniejszych są m.in. firmy: Neonail, Semilac, Indigo, Nails Company, Silcare. Zapewniają trwałość i bezpieczeństwo podczas stosowania, a to ważne, ponieważ paznokcie bardzo łatwo ulegają zniszczeniu.

Oprócz tego, są uważane za godne polecenia, przez wiele stylistek, bo posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Mają bogatą kolorystykę, dlatego każda z nas jest w stanie znaleźć kolor idealny dla siebie. Wysoka zawartość pigmentu sprawia, że jedna warstwa wystarcza do odpowiedniego pokrycia płytki. Łatwo jest je również usunąć – odmaczają się w acetonie w ok. 3 minuty.

Czy lakiery hybrydowe są drogie?

Przeszukując popularne portale aukcyjne, można natknąć się na lakiery hybrydowe za kilka złotych. Często są produkowane w Chinach i nie posiadają etykiety ze składem. Nabywając je bezpośrednio od chińskiego sprzedawcy, możemy być pewni, że nie spełniają europejskich norm bezpieczeństwa, a co za tym idzie, mogą zawierać związki szkodliwe nie tylko dla naszych paznokci, ale i zdrowia (np. formaldehydy, toluen, ftalany).

Bezpieczne lakiery wzmacniają płytkę paznokcia. W promocyjnych cenach można je znaleźć już za około 8 zł (np. lakiery firmy Silcare). W branży kosmetycznej bardzo cenione są lakiery marki Indigo, których koszt to 35 zł za buteleczkę o pojemności 7 ml. Warto poświęcić tę kwotę dla własnego bezpieczeństwa.
Zdarza się, że tańsze lakiery są bardzo nietrwałe i odchodzą od płytki paznokcia już w dniu wykonania manicure. Ponadto, by uzyskać pożądany efekt musimy nakładać kilka warstw lakieru, a to wydłuża cały zabieg i sprawia, że produktu szybko ubywa. Wszystko to również przemawia na korzyść droższych, ale znanych lakierów.

Źródło: http://fdmkrakow.pl/category/uroda/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ