Jaka farba do kostki brukowej?

0
6323

Kostka brukowa to obecnie najbardziej popularny materiał na podjazdy i ścieżki ogrodowe. Wykonana z betonu jest bardzo trwała. Ale nie możemy zapominać, że jest narażona na działanie słońca, niskich temperatur, opady deszczu i śniegu.

Po latach nawet troskliwie pielęgnowana kostka może stracić swój piękny wygląd. Nie musimy jednak obecnie wymieniać zniszczonej kostki na nową. Coraz więcej osób decyduje się więc na odświeżenie starej nawierzchni wykonanej z kostki brukowej. Do wyboru są obecnie nie tylko impregnaty, którymi można zabezpieczyć nową nawierzchnię i odświeżyć starą, ale także farby do kostki brukowej. 

Jakie są zalety farb do kostki brukowej?

Zaletą farby do kostki brukowej jest fakt, iż może ona zostać użyta do renowacji bardzo zniszczonych ścieżek ogrodowych, podjazdów lub tarasów. Zastosowanie farby sprawi, że nawierzchnia odzyska swój dawny blask. Kostka odzyska nasycone kolory, będzie wyglądała jak nowa. Do tego producenci farb do kostki oferują nam nie tylko farby w bezbarwne, ale także w różnych kolorach. Dzięki temu możemy je nie tylko dobrać do koloru kostki, ale także nadać nowy kolor starej kostce. Farby do malowania kostki brukowej wnikają bardzo głęboko w jej powierzchnię, kostka zyskuje nowy, bardzo trwały wygląd. Do tego farba nie zmienia jej struktury, kostka nie jest śliska, nawet po pomalowaniu jest więc bezpieczna dla użytkowników. 

Jak przygotować kostkę do malowania?

Zanim przystąpimy do malowania kostki bukowej, musimy ją do tego przygotować. Przede wszystkim więc bardzo starannie zamiatamy powierzchnię, aby usunąć z niej drobiny piasku i kurz. Jeżeli kostka jest zabrudzona, musimy ją umyć. Zanim jednak naniesiemy farbą na umytą kostkę, poczekajmy, aż wyschnie. Farbę do malowania kostki brukowej nanosimy pędzlem lub wałkiem. Jeżeli konieczne jest naniesienie więcej niż jednej warstwy, kolejne nanosimy dopiero wtedy, kiedy poprzednia jest całkowicie sucha. Za malowanie kostki najlepiej jest zabrać się w pogodny dzień, kiedy prognozy pogody są optymistyczne i nie są prognozowane opady deszczu. Po dwunastu godzinach od pomalowania kostki możemy już po niej normalnie chodzić. W przypadku, kiedy malujemy podjazd z kostki brukowej będziemy mogli użytkować go dopiero po upływie czterdziestu ośmiu godzin. Zaplanujmy więc prace tak, abyśmy przez ten czas nie musieli korzystać z samochodu. 

Farba do kostki brukowej nie tylko przywraca jej dawny blask, ale dodatkowo zabezpiecza ją przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Daje także możliwość zmiany szarego koloru kostki na inny.

[Głosów:65    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ