Jak zacząć skutecznie ćwiczyć w domu?

0
1141
Ćwiczenia w domu ze sprzętem
Fot.:pexels.com

Ćwiczenia w domu mają sporo zalet. Dlatego coraz więcej osób, które chcą poprawić swoją aktywność fizyczną decydują się na treningi domowe. Warto jednak dowiedzieć się od czego zacząć i jak ćwiczyć, aby przyniosło to oczekiwane efekty. Na pewno wymaga to czasu, ale również odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń i przygotowania.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/skuteczne-cwiczenia-w-domu-od-czego-zaczac/

Podstawą jest dobry sprzęt

Jeżeli decydujemy się na ćwiczenia w domu na pewno przeszło nam już przez myśl, że warto byłoby zakupić do tego odpowiednie akcesoria i sprzęt, który pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy i poprawić wygląd fizyczny. Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego chcę ćwiczyć? co chcę osiągnąć i jak szybko to zrobić? Odpowiedzi warto znać, aby wiedzieć jaki sprzęt chcemy zakupić. Jeżeli zależy nam na zbudowaniu masy mięśniowej należy wybrać siłowy sprzęt, który wzmocni poszczególne partie naszego ciała, jeżeli jednak zależy nam na spaleniu kalorii postawmy na treningi cardio.

Ubierz się wygodnie

Każdy z nas w domu przeważnie chodzi w najwygodniejszym ubraniu, warto również dobrać taki strój do ćwiczeń w którym będziemy czuć się swobodnie i który nie będzie krępował naszych ruchów. Na rynku odzieży przeznaczonej do ćwiczenia w domu jest ogromny wybór dobrych jakościowo ubrań, które możemy zakupić za niewielkie pieniądze. Nie zapominajmy także o wygodnym obuwiu. Musi być ono lekkie, wygodne i dobrze dopasowane do naszej stopy. Szczególnie jeśli trening będzie się skupiał na pozycji stojącej. Nawet przy na pozór niewinnych wyskokach możemy nabawić się poważnej kontuzji.

Przygotowanie ciała

Żadnych ćwiczeń nie możemy zacząć bez rozgrzewki! Jest to pierwszy i niezbędny etap rozpoczęcia ćwiczeń domowych. Dzięki rozgrzewce i rozciąganiu o wiele łatwiej będzie nam wykonać poszczególne ćwiczenia, a włączając sobie w telewizorze przykładowy trening przekonamy się, że trenerzy potrafią nieźle dać w kość! Zalety rozgrzewki odczujemy również na drugi dzień. To dzięki dobremu przygotowaniu ciała do ćwiczeń domowych możemy czuć ulgę i satysfakcję, a nie zakwasy, które będą się utrzymywać przez następne kilka dni.

Zobacz też: http://www.sluchajcie.pl/sprzet-fitness-i-akcesoria-do-100-200-500zl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ