Jak uzyskać certyfikat na rynek wschodni?

0
898
Jak uzyskać certyfikat na rynek wschodni

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i dobrze wiedzie Ci się w kraju, w pewnym momencie stwierdzisz, że dobrze byłoby wyruszyć ze swoimi produktami bądź usługami na podbój rynków zagranicznych. Rynek zachodni jest nasycony – ciężko może być Ci się przebić ze swoimi wyrobami. Inaczej rzecz ma się za to na wschodzie, gdzie produkt polski kojarzony jest z wysoką jakością oraz solidnym wykonaniem.

Niezbędne dokumenty

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że od samego zamysłu do wykonania całego przedsięwzięcia dzieli Cię długa droga. Niektóre produkty (możliwe, że Twoje się do nich zaliczają) podlegają obowiązkowej certyfikacji. Czym jest certyfikat? Jest to pewnego rodzaju zaświadczenie o zgodności wyrobu z obowiązującymi normami w danym kraju. W niektórych przypadkach dokument ten nie tylko ułatwia odprawę celną oraz sprzedaż na terenie Unii Euroazjatyckiej, ale wręcz ją umożliwia. W praktyce oznacza to tyle, że bez wymaganego certyfikatu nie będziesz miał prawa podjęcia wymiany handlowej z interesującym Cię krajem.

Pozwól sobie pomóc

I zaufaj profesjonalistom, którzy szybko i sprawnie przeprowadzą Cię przez cały proces certyfikacji. Na stronie https://ccrw.pl/ (jest to skrót od: Centrum Certyfikacji Rynków Wschodnich) znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby móc nawiązać kontakt handlowy ze wschodem. Jest to firma zajmująca się profesjonalnym doradztwem oraz pomocą w uzyskiwaniu niezbędnych dokumentów. Marka, składająca się z wąskiego grona fachowców, działa nieprzerwanie i prężnie już od 2008 roku. Zdaj się na ich doświadczenie, a na pewno się nie zawiedziesz.

Certyfikaty wschodnie

Zależnie od tego, jaki kierunek obierzesz (Federacja Rosyjska? Kazachstan? Armenia? Białoruś?), musisz liczyć się z tym, że każdy kraj rządzi się swoimi prawami. Co prawda ilość wymaganych dokumentów i certyfikatów diametralnie zmalała od momentu powstania Unii Celnej – dokumenty wydane z jej ramienia często mają większą moc prawną aniżeli np. certyfikat rosyjski. Wszak takie było założenie podczas tworzenia owej Unii Celnej: jej zadaniem jest ujednolicenie wymaganych zestawów dokumentów, co automatycznie ma na celu ułatwienie obrotu towarem w obrębie państw członkowskich. Nie myśl jednak, że certyfikaty krajowe stały się całkowicie bezużyteczne – w tym miejscu odsyłam Cię do specjalistów z https://ccrw.pl/. Nawiąż z nimi kontakt telefoniczny, pozwól im rozwiać wszelkie wątpliwości. Zaoszczędzisz w ten sposób nie tylko czas i pieniądze, ale także bez zbędnego stresu będziesz mógł zająć się planowaniem ekspansji na wschód. To jak, gotowy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ