Jak stworzyć idealne warunki dla kolekcjonerskich ziarenek marihuany?

0
792
Jak stworzyć idealne warunki dla kolekcjonerskich ziarenek

Lubisz nietypowe kolekcje i chciałbyś zbierać nasionka marihuany? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak się stało, ponieważ polskie prawo dopuszcza możliwość ich przechowywania jako zbiorów. Nie wolno ci tylko doprowadzić do kiełkowania ziarenek. W jakich warunkach powinieneś zatem przechowywać swoją kolekcję?

Naturalna odporność

Nasiona roślin, nie tylko konopi indyjskich, są relatywnie odporne na różnego rodzaju czynniki środowiskowe. Są w końcu tym drobnym wytworem rośliny, który ma za zadanie przetrwać i doprowadzić w przyszłości do jej rozmnażania.

W przypadku marihuany łatwo zauważyć, że jest szczególnie dobrze dostosowana do przetrwania nawet w uciążliwych warunkach. Ziarna są wyposażone w grubą, mocną łupinę, która chroni ich delikatne wnętrze. Powinny więc być stosunkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale także na zmiany klimatyczne. Tak jest w rzeczywistości, ale aby jeszcze bardziej wydłużyć ich trwałość, warto zadbać o odpowiednie warunki.

Ogranicz wpływ czynników zewnętrznych

Pierwsze i najważniejsze zadanie, które stoi przed właścicielem kolekcji ziarenek marihuany, to ograniczenie wpływu czynników zewnętrznych. Powinien zadbać o to, by kolekcja znalazła się w miejscu suchym, czyli z dala od potencjalnych źródeł wilgoci oraz pomieszczeń, w których wilgoć zawsze jest podwyższona. Dlatego też kolekcja nigdy nie powinna znajdować się w kuchni czy w pobliżu nawilżacza powietrza.

Kolejny czynnik środowiskowy, który należy ograniczyć, to wysoka temperatura. Źródła ciepła takie jak grzejniki powinny znajdować się jak najdalej od nasion. Trzeba również uważać na bezpośredni dostęp promieni słonecznych do ziaren, ponieważ i one będą miały negatywny wpływ: zarówno ze względu na światło, jak i naturalne podnoszenie temperatury.

Najlepszym miejscem do przechowywania kolekcjonerskich ziaren konopi indyjskich jest więc pokój z dala od kuchni czy łazienki, w którym temperatury są zawsze na podobnym poziomie. Pojemniczki z ziarnami warto też umieścić w szufladzie lub osłoniętej od światła gablotce, co ograniczy dostęp słońca.

Tak zabezpieczone ziarenka będą mogły przetrwać nawet ponad 5 lat.

Odpowiedni pojemniczek też odgrywa ważną rolę

Jak już wspomnieliśmy, nasiona marihuany powinny znajdować się w pojemniczkach, które jeszcze bardziej zwiększą ich szansę na przetrwanie różnorodnych warunków. Zazwyczaj kupując je, możemy już mieć szansę na zdobycie takiego pojemniczka, ponieważ wszystkie banki nasion trzymają ziarna w dedykowanych do tego celu pudełeczkach.

Najważniejsze, aby każde ziarenko marihuany zostało zamknięte w oddzielnym, przezroczystym pojemniczku, dzięki czemu będzie je można oglądać bez otwierania. Wieczko powinno znajdować się na górze i oferować szczelne zamknięcie, które ograniczy dostęp wilgoci czy powietrza. Co równie ważne, odpowiedni pojemniczek powinien mieć kształt ostrosłupa ustawionego do dołu. Dzięki temu ziarenko będzie ze wszystkich stron otoczone plastikowymi ściankami, redukującymi wszystkie urazy mechaniczne, takie jak uderzenia czy wibracje. To sprawdzony sposób na to, by długo zachować je w jak najlepszej kondycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ