Jak radzić sobie z przetłuszczającymi włosami?

0
1164
włosy
fot.: pexels.com

Nieświeży wygląd włosów, to zmora wielu osób w różnym wieku. Niestety, czasem wystarczy kilka godzin po umyciu, aby włosy wyglądały na tłuste. Jak sobie radzić z tym problemem? Oto kilka sposobów na nadmiernie przetłuszczające się włosy.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/sposoby-przetluszczajace-sie-wlosy/

Zbadaj się

Szybko przetłuszczające się włosy często nie są związane z brakiem odpowiedniej pielęgnacji czy higieną. Jedną z najbardziej powszechnych przyczyn nadmiernej pracy gruczołu łojowego są problemy zdrowotne. Może to być kwestia zaburzeń hormonalnych związanych np. z nieprawidłową pracą tarczycy. Zanim więc zacznie się eksperymentować z różnymi kosmetykami, warto udać się do lekarza.

Przetłuszczające się włosy towarzyszą również nastolatkom w okresie dojrzewania, czy też kobietom, które zmagają się z tzw. przekwitaniem. Ponadto należy pamiętać, że nadmierna produkcja łoju może być kwestią genetyczną, która jest dziedziczna.

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Istnieje wiele możliwości walki z nadmiernym sebum. W tym przypadku jednym z nich jest rzadsze mycie włosów. Pomoże to przywrócić równowagę w produkcji łojotoku. Aby nie czuć z tego powodu dyskomfortu, na początek warto zaopatrzyć się w takie kosmetyki jak np. suche szampony. Przydatne może się okazać również przeprowadzenie detoksu, związanego z dietą. Zmiana nawyków żywieniowych czy też przeprowadzenie diety oczyszczającej, u wielu osób przynosi efekty właśnie w postaci zdrowszych włosów. Odpowiednia pielęgnacja z wykorzystaniem szamponów jest również niezwykle istotna. Z tego powodu, powinno się zrezygnować z kosmetyków, które w swoim składzie zawierają produkty chemiczne. Zamiast tego, warto zainwestować w naturalne szampony, oparte m.in. na ziołach, które mniej ingerują w pracę gruczołów łojowych.

Ponadto, jeżeli do tej pory nie zwracało się uwagi na potencjalne miejsca zarazków, takie jak szczotka lub prostownica, należy przynajmniej raz na dwa tygodnie je myć oraz dokładnie czyścić. Powinno się również dość często zmieniać ręczniki i pościele, gdyż one także mają wpływ na utrzymanie odpowiedniej higieny skóry głowy.

Przeczytaj też: http://www.sluchajcie.pl/sposoby-na-odchudzanie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ