Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie?

0
3258
Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie?

Do najprzyjemniejszych spraw związanymi ze świętami Bożego Narodzenia zawsze były i będą przepiękne dekoracje, które ozdabiają nasz dom w ten magiczny czas. Choć jest to pracochłonne zajęcie, sprawia wiele radości. Dzięki nim dom staje się niezwykłym miejscem, w którym zaczyna panować podniosła atmosfera.

Świąteczne serce domu

To oczywiście salon, w którym stanie choinka, i spotka się cała rodzina podczas wigilignej kolacji. Gotowe i tanie stroiki zapewni hurtownia dekoracji świątecznych, jednak nie ma nic piękniejszego niż samodzielnie wykonane dekoracje. Oprócz choinki na stołach powinny pojawić się wieńce ze świecami, w które wetkniesz bombki, jarzębinę, wstążki w kolorze czerwonym. Pod sufitem lub żyrandolem powinna znaleźć się  jemioła dla zakochanych. W salonie wdzięczną ozdobą będą kwiaty potocznie nazywane Gwiazdą Betlejemską. Można również powiesić na sznureczku wszystkie kartki świąteczne, które przysłali bliscy.

Świeć choinko, świeć

Tradycyjna choinka zazwyczaj była dekorowana świecami, pierniczkami, jabłkami lub orzechami pomalowanymi na złoty lub srebrny kolor oraz wycinankami o szydełkowymi laleczkami bądź aniołkami. W dobrej cenie ozdoby można znaleźć przykładowo w sklepie internetowym ze sztucznymi kwiatami jak Bomm.pl.

Kuchnia w święta

W niej panuje zazwyczaj największy rozgardiasz, lecz nie można jej pominąć! W kuchni można powiesić świąteczne skarpety, wymienić zastawę na świąteczną, roślinność udekoruj świątecznymi wstążkami, bombkami i dzwoneczkami, a nad oknem zawieś girlandę i kolorowe światełka.

Sypialnie

Tych pomieszczeń także nie powinno ominąć świąteczne szaleństwo! Sypialnia to miejsce relaksu i spokoju, dlatego tu umieszcza się światełka, kominki i świece, stroiki, skarpety na prezenty, a jeśli pozwala na to wielkość pomieszczenia, powinna w nich stanąć nawet choinka. Mile widziane są także dekoracyjne poduszki, girlandy, drewniane zabawki lub wieńce powieszone  na drewnianej szafie.

A  na zewnątrz?

W Stanach popularność obwieszania domu tysiącami lampek i wystawianiu kiczowatych figurek świętych mikołajów jest na tyle duża, że co roku obchodzone są zawody na najmocniej oświetlony dom. W Polsce zimy są śnieżne i mroźne, więc nie ma nic piękniejszego niż światełka skrzące się w płatkach śniegu. Lepiej zdecydować się na dekorację z lampek LED, które są oszczędne i wytrzymałe. Pięknie jest ozdobić okna, zarys dachu, oraz pobliskie drzewka. Takie dekoracje są już na stałe wpisane w naszą kulturę.

Źródła:

  1. http://int24.com.pl/wnetrza-dekoracje-wielkanocne [stan z 13.09.18r.].
  2. http://www.secus.pl/wystroj-biura-na-swieta [stan z 15.09.18r.].

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ