Jak funkcjonalnie urządzić pralnię w domu? 5 pomysłów!

0
1401
Jak funkcjonalnie urządzić pralnię w domu

Osobne pomieszczenie w domu przeznaczone na pralnię to wygoda, podobnie jak możliwość zorganizowania pomieszczenia gospodarczego. Na takiej przestrzeni można umieścić nie tylko pralkę i suszarkę, ale też przechowywać środki czystości i akcesoria do sprzątania domu. Co zrobić, żeby pralnia w domu była urządzona w funkcjonalny sposób? Podpowiadamy.

  1. Pomieszczenie gospodarcze – miejsce na pralnię w domu

Jeśli masz odpowiednio duży dom lub dysponujesz wolną przestrzenią w mieszkaniu, w jednej z izb możesz zorganizować pomieszczenie gospodarcze. To idealne miejsce do przechowywania akcesoriów do sprzątania domu, ale nie tylko. To również przestrzeń do urządzenia kącika na pralnię. Mając pomieszczenie gospodarcze, w jednym miejscu możesz przechowywać środki czystości i akcesoria do sprzątania, ale też umieścić pralkę i suszarkę. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce w kuchni i łazience.

rozwiązania

  1. Postaw na sprytne rozwiązania

Jeśli nie masz na tyle dużo przestrzeni do dyspozycji, by jedno pomieszczenie przeznaczyć na rzeczy gospodarcze i pralnię, staraj się wybierać takie meble, które pozwolą ci jak najefektywniej wykorzystać każdy wolny centymetr. Jednym z takich mebli jest regał na pralkę, (można go dostać tutaj: https://www.tchibo.pl/moc-czystosci-t400117935.html). Dzięki niemu można w prosty sposób zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania bezpośrednio nad pralką. To idealne miejsce na umieszczenie np. przyborów do prania.

suszarka

  1. Gdy brakuje miejsca na suszarkę

Często przestrzeń w łazience jest mocno ograniczona. Kiedy brakuje miejsca na wstawienie suszarki na pranie, warto wybrać wyjątkowo wąski model, który będzie można rozłożyć np. w wannie. Dzięki takiej kompaktowej suszarce, można wysuszyć pranie w wannie, ale też na wąskim balkonie czy w niewielkim ogródku. Jeśli suszarka nie jest używana, można ją złożyć do małych rozmiarów i oprzeć o ścianę.

Kosz na pranie

  1. Kosz na pranie – najlepiej na kółkach

W pralni w domu nie może zabraknąć kosza na pranie. Optymalny jest wybór modelu na kółkach. Tekstylny kosz na bambusowym stelażu ma pokrywę, dzięki czemu brudne rzeczy można przechowywać w sposób niewidoczny. Kosz jest lekki, dlatego łatwo można go przenieść. Do tego celu można też wykorzystać funkcjonalne kółka. Jeśli zajdzie taka konieczność, kosz można łatwo złożyć i przechowywać na niewielkiej powierzchni.

pralnia

  1. Pralnia w domu – nie zapomnij o przydatnych akcesoriach

W domowej pralni nie sposób obejść się bez przydatnych akcesoriów, takich jak np. woreczki do prania biustonoszy. Wykonane z materiału z recyklingu woreczki, doskonale chronią zarówno bieliznę, jak i inne części garderoby, a także samą pralkę. Dzięki woreczkom biustonosze zachowują swój naturalny kształt, a pozostałe ubrania nie są narażone na uszkodzenia, do których mogłoby dojść w styczności z ostrymi elementami biustonoszy. Podobnie jest z samą pralką, która również jest w ten sposób chroniona przed uszkodzeniem.

Zastanawiasz się nadal nad urządzeniem pralni w domu? Sprawdź nasze >> praktyczne porady

Pralnia w domu, podobnie jak pomieszczenie gospodarcze, powinna być urządzona funkcjonalnie. Jeśli nie mamy do dyspozycji osobnego pomieszczenia na pralnię, warto wykorzystać każdą wolną przestrzeń łazienki, by odpowiednio ją zorganizować. Przedstawione wyżej rozwiązania, na pewno będą w tym pomocne.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ