Jak ekologicznie zabezpieczyć szkło w transporcie?

0
609
Jak ekologicznie zabezpieczyć szkło w transporcie

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez możliwości zakupów on-line i przesyłania paczek między sprzedawcą a kupującym. Możliwości jakie dał nam internet, powstające ciągle platformy i aplikacje sprzedażowe, rozwój firm kurierskich – wszystkie te czynniki sprawiły, że zakupy bez wychodzenia z domu stały się dla nas codziennością. Ale czy zdajemy sobie sprawę ile innych składowych całego procesu musi zaistnieć aby dany towar trafił od jednej osoby do drugiej? Można się jedynie domyślać, że raczej nie.

W tym miejscu chcemy odpowiedzieć na to pytanie, dlatego że jednym z takich elementów są wypełniacze, dzięki którym nawet najbardziej delikatny towar może zostać przesłany w bezpieczny sposób, tak by nie uszkodzić zawartości. Najczęściej wykorzystywanym wypełniaczem są ekologiczne owijki, które chronią delikatne produkty podczas transportu przed uszkodzeniem mechanicznym. Ponadto spełniają dodatkowe funkcje, m.in. absorbują ciecze w przypadku rozlania oraz doskonale amortyzują pakowane produkty.

Często można spotkać się z pytaniem czy każdy rodzaj towaru nadaje się do transportu? I tutaj również odpowiedź jest twierdząca, nie wyłączając z kategorii takich produktów jak szkło czy porcelana. Ale jak ekologicznie zabezpieczyć szkło w transporcie?

Bezpieczny transport z eko wypełniaczami

Z ratunkiem przychodzą eko produkty do pakowania z selglam.com. Jest to idealne miejsce dla osób, które mają dość sztucznych folii typu stretch czy bąbelkowej, ponieważ wszystkie wypełniacze z oferty są zgodne z popularną ideą zero waste. Ponadto, często sprzedający szukają możliwości wysyłania swoich produktów w sposób jak najbardziej ekologiczny, co często jest doceniane przez klientów.

Aby podkreślić dbałość o środowisko naturalne przesyłka może być zapakowana w papier czy pudełko pochodzące z recyklingu, a towar w środku zabezpieczony za pomocą papierowych wypełniaczy nadających się zarówno do ponownego użycia jak i do biodegradacji.
Dodatkowym atutem wykorzystania produktów ekologicznych podczas wysyłki produktów jest fakt, że wyglądają one co najmniej tak samo estetyczne jak plastikowe czy foliowe, a często są o wiele bardziej funkcjonalne.

Kolejną ważną cechą eko wypełniaczy i owijek jest to, że są niepylące, nie zostawiają odbarwień a przy tym zwykle posiadają piękny, naturalny zapach dzięki któremu klient otwierający taką przesyłkę poczuje się jakby otwierał prezent. Takie wrażenia estetyczne i zapachowe z pewnością przyczynią się do pozytywnego wrażenia i chęci zrobienia kolejnych zakupów u sprzedającego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ