Jak czyścić białe buty?

0
4062
Jak czyścić białe buty?

Wiele osób lubi nosić białe buty. Jednak nie są one łatwe w utrzymaniu. Przede wszystkim- należy liczyć się z tym, że nosząc je często nigdy nie uzyskamy takiej śnieżnej bieli, jaka była na początku. Co więcej- trzeba je będzie regularnie czyścić. Jednak w jaki sposób?

Pierwszą, sprawdzoną metodą jest zastosowanie cytryn i limonek. Dwie łyżeczki soku z którejś z nich należy połączyć ze szklanką wody i następnie wyszorować buty szczotką albo ściereczką, zamoczonymi w tym roztworze.

Inną substancją jest soda oczyszczona. Przygotowujemy roztwór z kilku łyżeczek sody oraz kilku łyżeczek wody. W tak przygotowanej miksturze maczamy szczotkę i szorujemy nią buty.

Warto także wypróbować ocet- jest on świetny do zamszu i skóry, natomiast nie poleca się go do tkaniny.

Warto zdecydowanie nadmienić jeszcze, że białe buty powinno się regularne, najlepiej codziennie czyścić. Im dłużej będziemy zwlekać z czyszczeniem, tym trudniej będzie je wyczyścić. Co więcej- jeśli buty mają elementy siatki czy koronki należy wziąć to pod uwagę i je odpowiednio zabezpieczyć przed myciem.

Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że materiał, z jakiego wykonano buty decyduje o wyborze metody czyszczenia. W jaki sposób wyczyścić białe, materiałowe tenisówki? Tu także idealnie sprawdzi się wspomniana wyżej mikstura z dodatkiem cytryny. A białe buty skórzane? Je będzie najprościej wyczyścić- wszystkie powyższe sposoby będą dobre. Po czyszczeniu można wypchać buty papierem, aby na pewno dobrze wyschły. Do zamszu z kolei najlepszy będzie ocet- tu jednak warto oddać buty do profesjonalnego czyszczenia jeśli pojawiły się większe zabrudzenia.

Pozostaje jeszcze problem sznurowadeł. Białe buty zazwyczaj posiadają białe sznurowadła. Jak je wyczyścić? Najprościej jest ich nie czyścić tylko po prostu kupić nowe. Jeśli jednak nie chcemy kupować nowych tylko wolimy wybielić stare, to najlepszy będzie roztwór sody oczyszczonej. Należy wówczas zamoczyć w nim sznurowadła na dwie godziny a następnie dokładnie wysuszyć.

Na koniec warto pamiętać o kilku drobnych sprawach. Po pierwsze- że nie należy suszyć butów na kaloryferze albo na słońcu- wtedy szybko je niszczymy. A po drugie- buty z satyny zawsze najlepiej jest oddać profesjonalistom do czyszczenia.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ