Firany do kuchni – aranżacje

0
6205
Firany do kuchni – aranżacje

Do każdego stylu kuchni można dopasować odpowiednie firany. Jakie będą pasować do Twojej kuchni ?

Nowoczesne firany do kuchni

Linia firan nowoczesnych do kuchni obejmuje zarówno firany gładkie – najczęściej z woalu, oraz firany z nadrukami. W przypadku firan z nadrukiem, do nowoczesnego wystroju pasują jedynie firany z nadrukiem jednokolorowym w kolorze firany bądź barwie kontrastującej. Firany z pozostałymi, kolorowymi nadrukami, przedstawiające owoce, warzywa bądź innego typu wzory, lepiej odnajdą się w kuchni rustykalnej.

Eleganckie firany do kuchni

Muślinowe, woalowe, zwiewne i delikatne. Eleganckie firany do kuchni są śnieżnobiałe i stanowią dyskretne uzupełnienie aranżacji całego pomieszczenia. Nie dominują (tak jak może się zdarzyć w przypadku firan folkowych). Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona prywatności. Eleganckie firany do kuchni często wyposażone są w niewielkie lambrekiny, draperie, bądź asymetrycznie cięte by umożliwić swobodne otwieranie okna.

Folkowe firany do kuchni

Idealne do kuchni retro, rustykalnej bądź kuchni, która ma przede wszystkim budować przytulne wrażenie. Zdobione koronką, gipiurą bądź wzorem nawiązującym do ludowych wzorów – np. wycinanką krakowską czy łowicką. Szczególną odmianę firan i zasłon folkowych stanowią wzory w barwach uznawanych za typowe dla Podhalańskich  – ciemnej zieleni, czerwieni, Łowickich  – czerwienie i jasne żywe kolory oraz Kurpiowskich – czarne wzory z charakterystyczną kodrą.

Awangardowe firany do kuchni

Firany w kolorze czerwonego wina? Fantazyjnie wycinane zazdrostki? A może nietypowo upięta markizeta? Choć tego typu firany spotyka się w polskich kuchniach dość rzadko, to miłośnicy niekonwencjonalnego wystroju wnętrza, znajdą wśród gotowych firan kilka propozycji, którymi udekorować można okno w bardzo nietypowy sposób. Awangardowe firany są też projektowane i szyte na zamówienie przez krawcowe, które zajmują się profesjonalnie szyciem firan i zasłon.

Ekskluzywne polskie firany kuchenne i zazdrostki, nowoczesne firany do kuchni żakardowe i woalowe, firanki do okna kuchennego znajdziesz w sklepie internetowym https://firaneo.pl/firany-do-kuchni

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ