Farbowanie włosów rudych na brąz

0
4350
Farbowanie włosów rudych na brąz

Wśród ostatnich trendów we fryzurach dla kobiet można spotkać się z modą na farbowanie włosów rudych na brąz. Warto zaznaczyć, że brązowy kolor włosów zyskuje coraz bardziej na popularności. Podpowiadamy zatem co powinny zrobić kobiety, które mają rudy kolor włosów i chcą je przefarbować na bardzo modny kolor brąz.

Farbowanie włosów rudych na brąz – od czego zacząć?

Na początku warto zaznaczyć, że farbowanie włosów, zwłaszcza długich włosów na kolor ciemny nie należy do najłatwiejszych. Warto więc zaciągnąć na temat więcej informacji w różnego rodzaju poradnikach, czy to filmikach dostępnych w internecie, czy też poczytać kilka profesjonalnych artykułów, które przybliżą nam różnego rodzaju niuanse związanie z farbowaniem włosów. Ale kilka najważniejszych informacji przekażemy w tym tekście. Po pierwsze warto pamiętać o tym że farby w kolorach ciemnych mogą pomalować nie tylko nasze włosy, ale również ubrania, czy skórę na rękach, na czole, na twarzy, czy na szyi. W związku z tym, jeżeli chcemy przeprowadzić farbowanie włosów rudych na brąz, należy poprosić kogoś o pomoc. Taka osoba może nam na przykład pomóc w przytrzymaniu włosów, może także pomalować nam włosy w takich miejscach, które nie są dla nas widoczne. Osoba taka może nam również pomóc poprzez przytrzymanie lusterka. Kolejną bardzo istotną poradą, którą należy wziąć pod uwagę przy, jeżeli zdecydujemy się na farbowanie włosów rudych na brąz jest to, że każde farbowanie należy przeprowadzać na sucho. W związku z tym nie należy myć włosów tuż przed farbowaniem.

Farbowanie włosów rudych na brąz – cenne wskazówki?

Przed nałożeniem farby do miseczki, należy założyć rękawiczki na dłonie, natomiast dookoła siebie w celu zabezpieczenia podłogi przed pobrudzeniem farbą najlepiej rozłożyć gazety lub folię. Aby zabezpieczyć twarz oraz uszy przed trwałym pobrudzeniem farbą, najlepiej posmarować je tłustym kremem, obficie. Dzięki temu, nawet jeżeli farba kapnie nam na skórę, badzie ją łatwo zmyć przy użyciu wilgotnego wacika. Przy farbowaniu włosów rudych na brąz najlepiej na włosy nakładać farbę przy użyciu szczoteczki do zębów. Bardzo ważne także, aby pamiętać o tym, żeby nigdy nie trzymać na włosach farby dłużej aniżeli jest to napisane w ulotce farby do włosów lub na jej opakowaniu, gdyż jeżeli przetrzymamy farbę za długo na włosach, ich końcówki mogą ulec spaleniu, natomiast od takiego długiej przetrzymywania farby włosy nie staną się ciemniejsze. Jeżeli decydujesz na to, aby przeprowadzić farbowanie włosów rudych na brąz, pamiętaj o tym, aby kupować farbę jedynie w profesjonalnych sklepach lub salonach fryzjerskich. Po zafarbowaniu włosów rudych na brąz pamiętaj o tym, żeby nałożyć na nie odżywkę do włosów, gdyż farbowanie bardzo przesusza włosy, natomiast odżywka je nawilży i wygładzi na całej ich długości.

Farbowanie włosów rudych na brąz – o czy jeszcze pamiętać?

Jeżeli rudy jest naturalnym kolorem Twoich włosów, farbowanie nie powinno być problemem i szybko uzyskasz kolor. Natomiast, jeżeli jest to już któreś farbowanie włosów licz się z tym, że może trzeba będzie je powtórzyć, aby uzyskać zadowalający Cię kolor.

www.alterstyl.pl

[Głosów:8    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ