Do czego przydaje się prasa hydrauliczna 200t?

0
994
prasa

Prasy hydrauliczne znajdują szerokie zastosowanie w branży przemysłowej. Ich działanie opiera się na prawie Pascala, które polega na utrzymaniu stałego ciśnienia w zamkniętych układach hydraulicznych. Dzięki temu prasy zwielokrotniają siłę nacisku. Urządzenia te dzielą się na różne rodzaje, które znajdują zastosowanie w wielu maszynach czy systemach. Różnorodność jest związana między innymi z maksymalnym naciskiem. Prasa hydrauliczna 200t to maszyna przydatna niemal w każdym warsztacie. 

Działanie prasy hydraulicznej 200t

Prasa hydrauliczna składa się z dwóch połączonych ze sobą cylindrów, które wypełnione są specjalną cieczą. Jeden z nich pełni funkcję pompy, drugi natomiast tak zwany cylinder roboczy posiada większą powierzchnię przez co siła działa na niego mocniej. Siła, która działa na tłok wytwarza ciśnienie, które równomiernie oddziałuje na ciecz. Tak jak w przypadku cylindrów, tłoki dzielą się na roboczy i na tłok pompowy. Powierzchnia roboczego jest większa od pompy, co powoduje, że działająca na nie siła jest nierównomierna. Ta, która działa na tłok roboczy jest większa co jest związane z jego większą powierzchnią. Prasa cylindrów i tłoków jest równomierna, ale działająca na nie siła jak wspomniane zostało wcześniej jest inna. Prasa hydrauliczna 200t działa dzięki ciśnieniu. Jeden tłok jest wprawiany w ruch, drugi pompuje ciśnienie co przekłada się na uzyskanie konkretnej siły nacisku. 

Zastosowanie prasy hydraulicznej 200t

Prasy hydrauliczne 200t odnajdziemy w wielu zakładach pracy. Najczęściej znajdują one zastosowanie w przemysłach takich jak: cięcie, kucie oraz wykrajanie różnorodnych metali czy blach. Przydaje się przy przetwarzaniu różnego rodzaju tworzyw sztucznych oraz służy prasowaniu surowców wtórnych. Kolejnym miejscem w którym odnajdziemy prasę hydrauliczną 200t są pojazdy. Prasy wykorzystuje się w układach hamulcowych.

Prasy hydrauliczne 200t działają na różnego rodzaju surowce i metale. Zastosowanie odnajdują także przy fornirowaniu drzewnych i drewnopochodnych materiałów. Sprawdzają się przy wulkanizacji gumy, a także odnajdziemy je w wielu urządzeniach podnoszących. 

Jak dbać o prasą hydrauliczną 200t?

Prasa hydrauliczna 200t musi być maszynerią bezpieczną dla pracowników oraz dla środowiska naturalnego. Ważne aby spełniała wszystkie ważne kryteria oraz europejskie standardy. Aby prasa działała odpowiednio i służyła przez długi czas  należy pamiętać o jej odpowiedniej konserwacji. W pierwszej kolejności należy pamiętać o smarowaniu jej ruchomych części między innymi tłoków oraz ram hydraulicznych. Przed użytkowaniem należy sprawdzić stan urządzenia i to czy zostało ono podłączone odpowiednio oraz
w przeznaczonym do tego miejscu. Jakiekolwiek odchylenia należy natychmiast zgłosić
i przystąpić do pracy dopiero kiedy będzie bezpiecznie.

Artykuł przygotowany dzięki: rotorprasy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ