Dlaczego warto dywersyfikować inwestycje?

0
1364

Z pewnością każdy, kto interesował się inwestowaniem pieniędzy, słyszał o czymś takim jak dywersyfikacja inwestycji. Różnicowanie swojego portfela inwestycyjnego z pewnością ma mnóstwo zalet. Warto jednak lepiej się przyjrzeć podstawowym dobrym stronom, aby lepiej zrozumieć dlaczego dywersyfikacja jest tak ważna, jeśli chcemy odnieść sukces.

Inwestowanie tylko w jeden instrument prawie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z inwestowaniem. O wiele bezpieczniej jest rozrzucić swoją gotówkę pomiędzy kilka narzędzi, które różnią się od siebie stopniem ryzyka oraz zwrotu. Obligacje Skarbu Państwa nie dają zagwarantują nam ogromnego zysku, jednak zwiększą bezpieczeństwo zainwestowanych pieniędzy. Mając część swojego portfela ulokowanego w bardziej bezpiecznych inwestycjach, możemy nie tylko spać spokojniej, ale również śmielej sobie pozwolić w przypadku tych agresywnych narzędzi. To jest kolejna zaleta, której nie powinniśmy lekceważyć. Poza tym nawet jeśli zrobimy błąd i stracimy część kapitału w jednym z narzędzi, reszta pieniędzy będzie bezpieczna. Do tego będzie pracowała na siebie, więc część starty uda nam się odrobić bez konieczności wkładania w to ogromnego wysiłku.

Jak widać dywersyfikacja inwestycji jest ważnym elementem inwestowania i powinien się nią zainteresować każdy młody adept tej trudnej sztuki. Zwiększenie bezpieczeństwa oraz w pewnym sensie elastyczności naszych działań jest zdecydowanie warte poświęcenia części szybko rosnącego zysku. Być może nawet uda nam się właśnie dzięki dywersyfikacji ugrać nieco więcej, niż gdybyśmy byli bardziej pasywni, kiedy nie czulibyśmy się bezpieczni.

http://www.akademiarozwojubiznesu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFiat serwis
Następny artykułCzym są przetargi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ