Demakijaż krok po kroku

0
1244
Demakijaż krok po kroku

Dobry krem na noc działa pozytywnie na skórę twarzy tylko wówczas, gdy wcześniej wykonany został dokładny demakijaż. I choć to prawda stara jak świat, to jednak kobiety ciągle o tym zapominają. Potem są zdziwione rano, że na twarzy pojawiły się nowe krostki, które trzeba tuszować. To wszystko jest efektem nieprawidłowego wieczornego demakijażu lub po prostu jego braku. Sprawdź, czy prawidłowo dbasz o cerę każdego wieczoru.

Dlaczego demakijaż jest tak istotny?

Choć z pozoru twarz wydaje się czysta, to przez cały dzień gromadzą się na niej zanieczyszczenia. To przede wszystkich drobiazgi, których nawet nie da się zobaczyć gołym okiem. Kurz, elementy spalin, bakterie i nawet zwykły pot – to wszystko osiada na twarzy i zatyka pory skóry. To prosta droga do formowania się zaskórników i wyprysków. Jeśli do tego dochodzi makijaż, a wszystko razem pozostaje na skórze twarzy do rana, to jest to przepis na fatalną skórę i przyspieszone tempo jej starzenia się.

Tylko dobrze oczyszczona skóra jest w stanie właściwie odpoczywać i regenerować się w czasie snu. Dokładny demakijaż sprawi, że skóra będzie w stanie wchłonąć wszelkie cenne składniki, które zawierać będzie odpowiednio dobrany do skóry dobry krem na noc. Aby więc cieszyć się przepiękną cerą i zachować młody wygląd na lata, należy codziennie dbać o właściwą pielęgnację twarzy.

Prawidłowy demakijaż

Demakijaż najlepiej rozpocząć od oczu. Najpierw nakładamy na nie płatki nasączone mleczkiem lub płynem micelarnym. Należy chwilę odczekać, aby składniki zawarte w preparatach do demakijażu zdołały rozpuścić nieco tusz, cienie do powiek i inne preparaty użyte wcześniej do makijażu oka. Następnie trzeba delikatnie zsunąć płatki z oczu, a czynność tę należy powtarzać, aż do momentu, gdy kolejne płatki będą czyste.

Potem oczyszcza się twarz, przemywając ją nasączonymi wacikami. Jeśli stosuje się mleczko kosmetyczne, to jego nadmiar ściągamy z powierzchni skóry suchym wacikiem. Cały proces powinien raczej przypominać masaż twarzy, a nie silne pocieranie. Na koniec warto przemyć buzię tonikiem, co przywróci skórze prawidłowe pH. Tak przygotowana skóra jest gotowa na dobry krem na noc.

Jaki powinien być dobry krem na noc?

Dobry krem na noc musi być dobrany odpowiednio do potrzeb skóry. Cera młodsza wymaga głównie nawilżania oraz antyoksydantów, takich jak witamina C i E, bo to one niszczą wolne rodniki i tym samym spowalniają proces starzenia. Starsza skóra wymaga składników aktywnych, które będą wzmacniać jej jędrność i elastyczność. Każdy cera, niezależnie od jej rodzaju, wymaga dobrego nawilżania oraz takich składników, które poprawią jej zdolność do zatrzymywania wilgoci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ