Deklaracja PIT 28 – co o niej musisz wiedzieć? Sprawdź!

0
1178
Deklaracja PIT 28

Nie wiesz, jak wypełnić deklarację PIT-28? Może chciałbyś się dowiedzieć, kto powinien ją składać i na jakich zasadach odprowadza się składki na podatek będąc na PIT-28? Z tego artykułu dowiesz się także, kiedy wypada termin rozliczenia każdego roku podatkowego. Jak sam widzisz, będziesz wiedział wszystko, co powinieneś, a sama deklaracja PIT 28 nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic!

  1. Deklaracja PIT 28 – czym jest?
  2. Kto może składać PIT 28?
  3. PIT 28 online – czy to możliwe?
  4. Termin składania deklaracji PIT 28

Zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych – jeśli takie są Twoje przychody, a Ty odprowadzasz składki w formie ryczałtu, powinieneś zaznajomić się z terminem PIT 28, bo prawdopodobnie jesteś osobą, która powinna go w nowym roku podatkowym złożyć!

Deklaracja PIT 28 – czym jest?

Jak każda deklaracja PIT 28 jest sposobem na rozliczenie się z podatku odprowadzanego każdego miesiąca do Urzędu Skarbowego. To prosty, szybki i skuteczny sposób na przedstawienie swoich przychodów w US. Jeśli tego nie zrobisz, możesz spodziewać się wysokiej kary. Dlatego poznaj wszystkie szczegóły dotyczące tej deklaracji, aby uniknąć kłopotów, co mogłoby skutkować jedynie stratami materialnymi.

Kto może składać PIT 28?

Na to pytanie znajdziesz wyczerpującą odpowiedź na stronie, którą podaliśmy w linku. Jednak postaramy się tym artykule w skrócie. Jeśli uzyskujesz przychody opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych z takich źródeł jak pozarolnicza działalność gospodarcza, czy umowa najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub umów, których charakter jest bardzo podobny – bardzo prawdopodobne, że jesteś płatnikiem składek, który powinien rozliczać się z Urzędem Skarbowym za pomocą deklaracji PIT 28! Oczywiście, zanim w ogóle będziesz mógł złożyć taki PIT musisz złożyć wniosek do Urzędu Skarbowego, że chcesz odprowadzać składki w formie ryczałtu. Żeby to zrobić, musisz do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym uzyskałeś pierwszy przychód, zgłosić to do placówki w Twoim mieście. Prawo do ryczałtu przysługuje Ci na cały rok podatkowy, musisz jednak wiedzieć, że Twoje przychody nie mogą przekraczać 250 tysięcy euro.

PIT 28 online

PIT 28 online – czy to możliwe?

PIT online to prosty i szybki sposób na złożenie deklaracji PIT 28.  Wystarczy kilka minut spędzonych przed komputerem, a do tego dostęp do internetu. Pamiętaj, aby mieć przy sobie wszystkie przychody za poprzedni rok podatkowy, a także kalkulator, który może, ale nie musi Ci się przydać, zawsze przecież jest ten w komputerze lub laptopie. Następnie wchodzisz na stronę, którą podaliśmy na początku tego akapitu i wypełniasz druk krok po kroku. To naprawdę prosty, a przede wszystkim szybki sposób, który pozwoli Ci zaoszczędzić sporo nerwów, czasu, ale i pieniędzy, bo nikt nie będzie tego musiał zrobić za Ciebie.

Termin składania deklaracji PIT 28

W tamtym roku, czyli 2020 było sporo perturbacji spowodowanych pandemią koronawirusa. W roku 2021 nie zmienia się jednak wiele, bo wciąż termin składania deklaracji jest ten sam. Druk ten można bowiem złożyć do 31 marca. W tym roku wypada na poniedziałek, co może nieco pokrzyżować plany Urzędom Skarbowym. Spore kolejki pierwszego dnia po weekendzie sprawią, że wiele osób może nie złożyć deklaracji. Nie będziesz jednak w tym gronie, bo wypełnisz swój PIT online! Prawda, że fajnie? Szybko, przyjemnie, bez wychodzenia z domu – polecamy ten sposób wszystkim bardzo gorąco.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ