Bransoletka z pereł, którą możesz nosić na co dzień

0
2097

Jeśli ładne dłonie należą do twoich atutów, to najprawdopodobniej poznałaś już niezwykłą moc takiego drobiazgu jak bransoleta – te dni, w które zdobi przegub twojej ręki należą do najbardziej udanych i najchętniej nigdy nie zdejmowałabyś jej z nadgarstka. Jeśli natomiast nie odkryłaś jeszcze magii bransoletek, chciałabym cię dziś zachęcić do zainteresowania się tematem.

Moją faworytką jest bransoletka z pereł, gdyż jest to biżuteria bardzo elegancka, a  jednocześnie nadaje się na wiele okazji. Jackie Kennedy mawiała, iż „perły są zawsze odpowiednie” i jest w tym stwierdzeniu sto procent racji. Możesz je założyć do stroju wieczorowego, na bal i mniej lub bardziej formalne spotkanie towarzyskie, ale też znakomicie uzupełnią strój który założysz do pracy, czy nawet na kawę z przyjaciółkami w niedzielne przedpołudnie. Jednak kamienie te będą uniwersalne tylko wtedy jeśli wybierzesz je dobrze. Opowiem ci w dalszej części jak to zrobić.

Na bankiet w bransoletce z pereł

Perły będą zawsze odpowiednie, ale tylko pod warunkiem, gdy są naprawdę dobrej jakości. Od razu na wstępie zaznaczę – zapomnij o plastikowych lakierowanych kulkach – jeśli naprawdę chcesz wyglądać dobrze skoncentruj się na wyszukaniu prawdziwych pereł odpowiedniego gatunku. Czym jest wysoka jakość w perłach? Te najlepsze będą doskonale okrągłe, idealnie gładkie, a przede wszystkim mocno błyszczące. Jeśli widzisz w nich swoje odbicie, to masz do czynienia z dobrą klasą. Oczywiście klejnoty spełniające wszystkie te warunki są drogie, ale takie właśnie założyć możesz na najbardziej uroczystą okazję. Jeśli nie masz  jeszcze bransoletki z pereł, poszukaj właśnie takich klejnotów – w każdej sytuacji przyciągną wzrok otaczających cię osób i sprawią, iż zakup tej biżuterii będzie jednym z twoich najbardziej udanych sprawunków.

Zakup kamieni wysokiej klasy jest dobry z dwóch powodów. Po pierwsze nauczą cię one patrzyć na perły i właściwie oceniać ich jakość – jeśli nie masz przykładu w postaci tych idealnych, na pewno często zdarzy ci się kupić coś słabego. Po drugie – słabych pereł nie założysz do eleganckiej sukni, a te najlepsze założysz do wszystkiego – będą one odpowiednie nawet na okazje nieformalne.

Rozpoczynanie od klejnotów z górnej półki ma też swoje wady – przede wszystkim trudno jest coś takiego znaleźć w naszym kraju. Jeśli natomiast ci się to uda, trudno ci będzie później zaakceptować miernotę, którą oferują nasze „sieciówki”, a więc dobór czegokolwiek do kompletu nie będzie łatwy.

Kupujemy bransoletkę na co dzień

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na kupno bransoletki  z pereł za kilka tysięcy złotych, to wcale nie znaczy, że masz nie nosić tych kamieni w ogóle. Ceny perłowych bransoletek zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych – tych najtańszych raczej nie założysz na bal, ale na co dzień może być to znakomita biżuteria. Jeśli do tego wiesz jak wybrać dobre perły, to już za kilkaset złotych możesz znaleźć coś będzie się nadawało również na wieczór.

Przede wszystkim zwróć uwagę na połysk – to stanowczo niedoceniana cecha tych pięknych kamieni, która potrafi wręcz hipnotyzować. Jeśli widziałaś kiedykolwiek perły o naprawdę wysokim połysku to wiesz co mam na myśli – od takich kamieni nie sposób oderwać wzroku, szczególnie tych białych, które dodatkowo mienią się kolorowymi barwami. Jeśli znajdziesz takie perełki kupuj je natychmiast – to rzadkie i wyjątkowo cenione zjawisko nazywane orientem, które naprawdę urzeka. Brak skaz i możliwie regularne kształty są również ważne, ale cechy te będą już bardzo podbijać cenę, a przecież chodzi nam o coś niedrogiego na co dzień.

A może z jedną perłą?

Oszczędzić możesz również na liczbie kamieni w samej bransoletce. Złote lub srebrne łańcuszki z jedną lub kilkoma perłami będą delikatną i równie piękną ozdobą twojego nadgarstka. Tu też zwróć uwagę na jakość kamieni, oczywiście jeśli pozwala ci na to zasobność twojego portfela.

Jeśli  na co dzień ubierasz się raczej swobodnie, możesz też zainteresować się hitem ostatnich miesięcy, którym są silikonowe bransoletki z perłą. To ten rodzaj biżuterii, którą do codziennych stylizacji mogą założyć zarówno kobiety jak i mężczyźni. Nie założysz jej do stroju wieczorowego, ale jeśli bransoletka taka zawiera prawdziwą perłę, to na co dzień będzie dużo lepszym wyborem niż plastiki, które z daleka pachną tandetą.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ