Beta alanina czy kubek kawy przed treningiem?

0
3333
Beta alanina czy kubek kawy przed treningiem?

jeśli żyjemy aktywnie, pracujemy a dodatkowo uprawiamy sport i trenujemy, z całą pewnością czasem możemy poczuć się zmęczeni i zniechęceni. Jak się adekwatnie zmobilizować? W jaki sposób nabrać sił? Sposobów jest wiele, dlatego warto zastanowić się, który z nich jest dla nas najlepszy i najbardziej skuteczny.

Batonik energetyczny, aby zmniejszyć znużenie

Pomimo, że cukier trudno uznać za zdrowy to jednak utarło się przekonanie, że ma działanie krzepiące i dodaje nam energii. Tym samym, wiele osób ową zasadę wyznaje przez co przed aktywnością fizyczną zjada baton sportowy, a następnie popija go węglowodanowym napojem. Oczywiście osoby, te liczą, że nagle zacznie je rozsadzać energia, lecz w praktyce wcale to się nie sprawdza.

Oczywiście takie spożycie węglowodanów, doda nam nieco energii, ale szybko ona opadnie. Co więcej, jeśli ilość owych węglowodanów będzie zbyt duża wówczas nie będziemy mieli ochoty na ćwiczenia fizyczne. Tego typu rozwiązanie jest również niepolecane osobom, które po prostu ćwicząc chcą stracić zbędne kilogramy i uniknąć nadwagi.

sila

Kawa na pobudzenie

Kawa jest również dobrym sposobem na pobudzenie organizmu i dodanie mu chęci do ćwiczeń i aktywności fizycznej. Doskonale wiemy, że każdego dnia miliony naszych rodaków sięgają po kubek kawy. Efektem jest psychofizyczne pobudzenie, mobilizacja do działania i lepsza koncentracja. Kawa jest sposobem, aby dodać sobie nieco energii przed treningiem, bądź też po jego zakończeniu. Dodatkową jej zaletą jest także to że nie tylko nie utrudnia spalania tkanki tłuszczowej, lecz wręcz sprzyja jej szybszej redukcji.

A może suplement jakim jest beta alanina?

Beta alanina jest suplementem diety, który polecany jest osobom aktywnym fizycznie i wszystkim, którzy pragną cieszyć się większą mocą i energią. To związek chemiczny który zaliczany jest do aminokwasów. Warto powiedzieć, że betaalanina zawiera w swoim składzie element jakim jest karnozyna, zaś ona jest odpowiedzialna za regulację pH układu mięśniowego. Dzięki temu związkowi możemy zachować w organizmie równowagę kwasowo – zasadową i zapobiec powstaniu kwasu mlekowego, a tym samym zakwaszeniu mięśni i zmęczenia po treningu.

Działanie beta alaniny

Jeżeli sprawimy działanie beta alanina, opinie są zawsze pozytywne. Ten suplement diety pozwala nam zahamować niekorzystne reakcje kataboliczne, które po wysiłku mogą zachodzić w organizmie. Odnawia mięśnie, lecz również odpowiada za wiele innych pozytywnych efektów. Kiedy substancja jest obecna w organizmie w adekwatnej ilości wówczas mięśnie są lepiej odżywione, a my sami gotowi na większy i dłuższy wysiłek. Regularne przyjmowanie beta alaniny sprawia, że następuje wzrost całkowitej wydolności naszego organizmu.

Jak dawkować beta alaninę?

Decydując się na przyjmowanie beta alaniny musimy wiedzieć, że powinna być ona stosowana zarówno przed wysiłkiem fizycznym, jak i po jego zakończeniu. Dobowa dawka suplementu powinna być przyjmowana w granicach od 3 do 8 gram.

Przeprowadzone w 2006 roku badania, dowodzą, że suplement diety, jakim jest beta alanina jest w pełni skuteczny i bezpieczny dla naszego organizmu. Doskonale wspomaga nasze ciało, zarówno w budowaniu masy mięśniowej i odchudzaniu, jak i w poprawie wydolności. Dzięki niej nasze treningi stają się dłuższe, ćwiczenia możemy wykonywać większą ilość razy, a co za tym idzie szybciej osiągamy zamierzone efekty. Zanim sięgniemy po beta alaninę warto skonsultować się z lekarzem bądź trenerem personalnym i ustalić jakie dawki są potrzebne dla naszego organizmu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ