Ale mi się nudzi….

0
1947
Ale mi się nudzi....

Genezą nudów jest zła organizacja sobą w czasie. Nuda wynika często nie z niechcenia wykonywania zadań, a z jego natłoku. Zaobserwować można to wśród młodzieży szkolnej, która generalnie ma natłok zadań, a po szkole często inne obowiązki. Każdy z nas posiada do dyspozycji 24 godziny w ciągu doby. Gdybyśmy dobrze organizowali sobą w czasie, miejsca na nudę by po prostu zabrakło.

Drugą stroną medalu jest okres, kiedy ona występuje. I doskonałym pytaniem jest, co robić jak się nudzi? Oto kilka propozycji w zależności od charakteru człowieka.

– Osoby dynamiczne czyli takie, które są w ruchu ich postawa jest otwarta chętna do działania powinny zdecydowanie zrobić coś fizycznego. W zależności od upodobań może to być jazda na rowerze, bieganie, pływanie, siatkówka. Jakiś sport, który wymaga dużego pokładu ruchowego.

– Osoby stateczne są to takie, które wolą spędzić czas na przykład na czytaniu książki, graniu w gry planszowe czy rozmowy z koleżanką. „Zabicie” nudy dla takich osób może być napisanie opowiadania do szkoły, wyznaczenie planu tygodnia czy układanie ubrań w szafie.

– Osoby „mieszane” są to osoby, które w zależności od nastroju preferują różną formę odpoczynku. Takie osoby wiedzą, czy wolą poczytać książkę, czy raczej wybrać się na rower.

Form spędzania wolnego czasu jest dużo, ważniejszym elementem jest określenie swojego charakteru. Osoba dynamiczna nie będzie się nadawała do czytania książki i na odwrót. Aby zająć czas należy zaangażować się w taką aktywność, która sprawi, że czas przestanie mieć znaczenie.

www.pozytywnazmiana.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ