6 najczęstszych pytań o ranking ubezpieczenia samochodu

0
1638
6 najczęstszych pytań o ranking ubezpieczenia samochodu

Odpowiadamy na najważniejsze pytania, które prawdopodobnie zadasz, zanim skorzystasz z rankingu ubezpieczeń samochodu.

1. Co to jest ranking ubezpieczenia samochodu?

Ranking OC/AC to nic innego jak klasyfikacja towarzystw ubezpieczeniowych według określonych kryteriów – ceny, zakresu usług, ogólnej atrakcyjności oferty itp. Kalkulacja cen na ogół wykonywana jest w oparciu o przykładowego klienta, np. mężczyznę w wieku 35 lat, z prawem jazdy od 10 lat, mieszkającym w Warszawie itd. Z rankingu dowiadujesz się, która firma obecnie oferuje najlepsze warunki i najniższe ceny polis.

2. Czy ranking ubezpieczeń jest wiarygodny i niezależny?

Niektórzy klienci mogą mieć wątpliwości, czy ranking ubezpieczenia samochodu (np. https://ranking-oc-ac.pl/) nie jest sponsorowany i nie faworyzuje wybranych firm. Cóż, nikt nie weźmie odpowiedzialności za wszystkie rankingi publikowane w sieci, ponieważ faktycznie, niektóre mogą przekazywać zafałszowany niepełne lub fałszywe informacje – zaniżać lub zawyżać ceny. Rzetelnie wykonany ranking uwzględnia jak najwięcej firm i podaje ceny składek wyliczonych na podstawie tych samych informacji. Jeżeli przy każdym wyliczeniu podstawi się różne zmienne (inny wiek, staż kierowcy itp.), nie można mówić o wiarygodnym rankingu.

3. Czy cena podana w rankingu jest ostateczna?

Cena z rankingu jest przybliżona i nigdy nie stanowi oferty w rozumieniu prawa. Istotne są dane kierowcy wykorzystane do obliczenia składki. Podstawę wyliczeń OC stanowi np. wiek kierowcy, miejsce zamieszkania, dane techniczne pojazdu oraz historia ubezpieczeń. Podane w rankingu ceny są ważne w danym okresie (np. przez miesiąc), dla wybranych miast i dla danych kierowców.

4. Jak powstają rankingi i kto się tym zajmuje?

Za tworzenie rankingów odpowiadają eksperci zajmujący się analizą oferowanych ubezpieczeń. Zbierają dane o cenach i warunkach ubezpieczeń, zestawiają je i porównują. W rankingach biorą pod uwagę nie tylko ceny, ale też wielkości zniżek dla kierowców, dodatkowe korzyści, opcja zakupu przez Internet, korzystne pakiety ubezpieczeń itp. Powstają również rankingi na podstawie oceny satysfakcji klientów, stabilność finansowej, jakości rozpatrywania zgłoszeń itp.

jakie ubezpieczenie wybrać

5. Jakie są zalety korzystania z rankingu ubezpieczeń?

Najważniejszą korzyścią jest wyszukanie najtańszej polisy. Za pośrednictwem strony z rankingiem można od razu kupić OC lub AC przez Internet, otrzymać dodatkowy rabat. W rankingach pojawiają się największe i najbardziej zaufane towarzystwa zebrane w jednym miejscu. Rzetelny specjalista sprawdzi renomę towarzystwa i uwzględni ją w rankingu.

6. Czy jest gwarancja najniższej ceny?

Trudne pytanie. Rankingi powstają właśnie po to, by klienci mieli łatwiejszy wybór, mogli się zorientować w cenach i wybrać najlepszą ofertę. Rzetelnie przygotowany ranking jest wiarygodny i ma na uwadze przede wszystkim interes klienta. Wątpliwości mogą budzić rankingi, w których podaje się tylko kilka firm (za mała próba) lub faworyzuje firmę bez konkretnego powodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ