Zmywanie lakieru do paznokci

0
1332
Zmywanie lakieru do paznokci

Kobiety, które malują paznokcie, zastanawiają się czasami, czym zmyć lakier do paznokci, żeby ich nie poniszczyć. Jeśli malowałyśmy je zwykłym lakierem, warto wybrać zmywacz bez acetonu, dostępny w wielu sklepach i drogeriach. Duża butelka nie powinna kosztować więcej niż 8 zł.

W handlu dostępne są również chusteczki do zmywania lakieru, mogą się ona przydać zwłaszcza w podróży i wszędzie tam, gdzie nie chcemy wyciągać wacików i zmywacza. Kiedy jedziemy w pociągu, a zauważamy, że nasz lakier nam poodpryskiwał, taka chusteczka do jego zmycia, jest dobrym rozwiązaniem. Niektóre kobiety, od razu po zmyciu lakieru, malują swoje paznokcie kolejny raz. Tak bardzo przyzwyczaiły się do kolorów i zdobień, że nie lubią innych rozwiązań.

Jeśli jednak nosimy hybrydy, nie zmyje ich zwykły zmywacz, potrzebny do tego będzie aceton, nie jest on drogi i można go kupić w wielu miejscach, trzeba jedynie poczekać aż trochę wniknie on w lakier hybrydowy.

Warto dbać o paznokcie, ponieważ są naszą wizytówką. rzucają się w oczy, zwłaszcza jeśli są mocno zaniedbane. Wystarczy czasem niewiele, żeby przywróci ich ładny wygląd. Najważniejsza jest czystość paznokci i dłoni. Niedopuszczalne są ślady brudu i zanieczyszczeń na kobiecych dłoniach, a czasem się tak dzieje. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, kiedy jest się w trakcie jakiejś pracy, ale kiedy wychodzimy na spotkanie, musimy przykładać wagę do higieny, bo świadczy ona o nas, jakimi jesteśmy osobami.

Paznokcie można odżywiać na wiele sposobów, warto je natłuszczać w ciepłym oleju z dodatkiem cytryny. Zmiękczy to i rozjaśni skórki. Warto próbować różnych metod, które pozwolą nam odzyskać ładny wygląd paznokcie, przy robieniu manicure trzeba być ostrożnym, żeby nie uszkodzić płytki przy polerowaniu lub piłowaniu. Trzeba podchodzić do tego z rozsądkiem. Niektóre paznokcie z natury są bardzo mocne i zdrowe, inne potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci suplementów na przykład tabletek, które zawierają wyciąg ze skrzypu polnego, czy pokrzywy.

www.pouczyc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ