Zielarz fitoterapeuta – jak wygląda praca na takim stanowisku?

0
3941
zioła

Jest to praca dla osób prywatnych które zdecydowanie interesują się ziołolecznictwem. Jest to dziedzina dość wymagająca, ponieważ musimy zapamiętywać sporo nazwy, właściwości chemicznych, zależności występujących między nimi oraz ich wpływu na ciało człowieka. Ciężko więc podjąć się takiemu zadaniu, jeżeli nie widzimy w tym po prostu odrobiny pasji. Jako zielarz fitoterapeuta musimy wcale zapamiętywać wiele rzeczy. Wielu zielarzy doszło do swojego zawodu posiadając w pamięci zbieranie i suszenie ziół we wczesnych latach dojrzewania. Taka pasja jednak nie będzie wystarczająca do podjęcia się pracy w takim zawodzie.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-zielarza-fitoterapeuty-co-robi-zielarz-fitoterapeuta/

Obowiązki zawodowe wynikające z pracy zielarza fizjoterapeuty

Co czym będziemy konkretnie się zajmować zależy przede wszystkim od naszej specjalizacji i miejsca, w którym jesteśmy zatrudnieni. Możemy pracować jako klasyczny zielarz, który uprawia zioła, słyszy je oraz przechowuje w odpowiednich warunkach. W taki sposób pozyskujemy nie tylko rośliny lecznicze, ale również aromatyczne przyprawy. Pracować możemy na własną rękę lub w ogródkach o charakterze komercyjnym. Korzystając ze swojej wiedzy możemy odpowiednio dostosować glebę oraz pielęgnować zioła. Następnie należy je prawidłowo pozyskiwać, suszyć, przetwarzać oraz zapakować. W dużej firmie może zdarzyć się, że będziemy na stanowisku nadzorcy całego procesu. Wówczas uwagę będziemy zwracać na barwę zioła, jakości suszu oraz szczelności opakowania, w którym będzie się znajdować. Pracując w państwowych organach kontrolnych, możemy mieć możliwość certyfikowania wyrobów. Innym razem pracować możemy w laboratorium, gdzie współpracować będziemy z farmaceutą czy lekarze. Naszym zadaniem będzie określanie mocnych substancji czynnych, które będą istotne w różnych schorzeniach.

Zielarz fitoterapeuta – praca

Fitoterapia w zawodzie zielarza, jest metodą leczenia za pomocą produktów zielarskich. Praca zielarza fizjoterapeuty oceniana jest jako sztuka medyczna, która zaliczana jest do medycyny alternatywnej. Polega ona na stosowaniu mniej inwazyjnych, łagodnych, ale w niektórych przypadkach również skutecznych preparatów pochodzących z ziół. W taki sposób, niczym lekarz możemy przyjmować własnych pacjentów. Wykształcenie zawodowe daje nam sporą wiedzę medyczną oraz metody leczenia właśnie pod kątem zielarstwa. Do naszych zadań należeć będą procesy leczenia pacjentów, poradnictwo i prowadzenie fitoterapii. Do tego będziesz zajmować się przygotowaniem i wytwarzaniem na zamówienie za pomocą własnego surowca i laboratorium wziął, przeznaczonych do lecznictwa.

Zobacz też: http://www.sluchajcie.pl/w-jaki-sposob-zostac-zielarzem-fitoterapeuta/

[Głosów:6    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ