Wysyłka towaru – Nadanie paczki kurierem

0
1452
Wysyłka towaru - Nadanie paczki kurierem

Coraz więcej firm, biur, korporacji oraz klientów indywidualnych korzysta z usług kurierskich. Wybieramy kurierów, gdy chcemy nadać paczkę, wybieramy tą formę przy dostawie, gdy robimy zakupy przez internet, korzystamy z ich usług, gdyby towar został dostarczony do nas w bardzo szybki i bezpieczny sposób. Jeżeli sami prowadzimy sklep i poszukujemy sprawdzonych dostawców – warto również wziąć pod uwagę wysłanie paczki kurierem? Dlaczego? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

1. Przesyłka kurierska

Przesyłka kurierska to bardzo znana i często stosowana forma dostawy, z której korzystamy kupując przez internet ubrania, meble, sprzęt RTV lub AGD oraz gdy sami chcemy wysłać ważne dokumenty lub delikatne przedmiotu do naszych bliskich. Kurierzy z dużą dbałością podchodzą do samych paczek, dlatego też mamy bezpieczeństwo, iż wysłany przez nas asortyment nie zostanie uszkodzony ani naruszony. Dodatkowo, dzięki śledzeniu paczki (czy obserwowaniu jej drogi za pomocą strony online) dokładnie wiemy, gdzie i u kogo w danej chwili paczka się zajmuje. Dużym plusem korzystania z kuriera jest również fakt, iż przez internet możemy zmienić jej dostawę na dogodny dla nas termin, wskazać, iż chcemy paczkę odebrać w konkretnym punkcie kurierskim lub otrzymamy telefon do kuriera, z którym ustalimy konkretną godzinę jej dostawy lub nadania. Prawda, że brzmi zachęcająco i niezwykle prosto?

2. Nadanie paczki kurierem

Nadanie paczki kurierem jest niezwykle proste, a wszystkie formalności wykonamy w zaciszu swojego domu na stronie https://allekurier.pl. Firmy kurierskie dysponują wieloma możliwościami nadania paczki. Najpopularniejsze to nadanie paczki telefonicznie przez infolinię oraz za pomocą strony internetowej. W tym pierwszym wariancie dzwonimy pod numer firmy kurierskiej (dostępny online) i podczas rozmowy z konsultantem wskazujemy termin, w którym chcemy by zjawił się u nas kurier po jej odbiór. Podczas rozmowy wskazujemy dokładnie gabaryt paczki oraz możemy skorzystać z różnych opcji dodatkowych, które oferuje firma kurierska. Drugi wariant nadania paczki odbywa się za pomocą strony internetowej. Zazwyczaj na stronie firmy kurierskiej występuje zakładka „nadaj paczkę” i wypełniamy formularz, w którym dokładnie musimy podać dane nadawcy paczki oraz jej odbiorcy. Wskazujemy jej gabaryt oraz wybieramy dodatkowe opcje jak np. dostawę w konkretnych godzinach, dostawę w weekend czy zaznaczamy, iż w środku paczki będzie szkło lub inne wartościowe przedmioty. Przy nadaniu paczki możemy określić, iż opłata za nią nastąpi w formie pobrania przez odbiorcę. Z tej opcji korzysta bowiem wiele sklepów internetowych oraz firm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ